≫

Odlični Bogdanović nedovoljan za pobedu Hoksa

Srpski bek imao je dobru minutažu i košgeterski učinak ali se opet ispromašivao propisno

• 3
Bogdan Bogdanović Foto: AP/Tanjug

Atlanta Hoksi poraženi su od Finiks Sansa na gostovanju sa 121:117 i tako porazom započeli turneju po zapadnoj obali gde ih čekaju četiri meča.

Hoksi su stigli na zapadnu obalu na turnrju u rezultatskom padu početkom sezone, pošto je izgubila četiri od poslednjih pet mečeva.

Srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović ubacio je 18 poena uz 7 skokova za 29 minuta na teren uz šut 4-11 za tri poena i 7-17 ukupno iz igre.

Tre Jang je predvodio Hokse sa 31 poenom i 13 dodavanja, a pratio ga je Džon Kolins sa 26 poena.

Finiks je rešio meč u poslednjoj četvrtini koju je dobio sa 35:19 i tako preokrenuo rezultat jer je Atlanta vodila sa 12 razlike posle trećeg perioda 98:86.

Kod Sansa, Devin Buker je briljirao sa 38 poena i 6 skokova, dok su Kris Pol i Frenk Kaminski ubacili po 16.

Inače, Atlanta dozvoljava 115,6 poena po utakmici u svojih pet poraza dok je postigla 101,2 poena. U četiri pobede, Houksi postižu 113,8 poena i dozvoljavaju 100,3.

Posle utakmice u subotu uveče, Hoksi posećuju Golden Stejt Voriorse u ponedeljak uveče, u utorak su u Juti, a zatim igraju protiv Nagetsa u Denveru u petak pre nego što se vrate kući.