Nema više neporaženih u Evrokupu, pala je i Lokomotiva

Turk Telekom je bio bolji na domaćem terenu

• 0
keni gebrijel Foto: MN Press

Košarkaši Turk Telekoma slavili su protiv Lokomotive na svom terenu  sa 88:85, čime su naneli prvi poraz u Evrokupu ekipi iz Rusije. Ovo su dobre vesti za Partizan, pošto se radi o ekipama iz iste grupe Evrokupa.

Lokomotiva je imala skor od četiri pobede bez poraza, ali ipak nisu mogli da dobiju ekipu iz Turske na gostujućem terenu, iako su imali i priliku da dođu do pobede.

Domaćin je mnogo bolje otvorio utakmicu, na poluvremenu su imali prednost od osam poena (47:39), da bi Lokomotiva uspela da u nastavku "istopi" tu prednost, ali ipak, falilo im je "ono malo" za preokret. Najefikasniji na meču je bio Herison iz Turk Telekoma sa 28 poena, Klemons je dodao 18, dok je kod Lokomotive najbolji bio Motli sa 25 poena.

Partizan će eventualnom pobedom u narednom kolu protiv Lijetkabelisa mogao da se izjednači sa Lokomotivom na vrhu tabele.