Bogdanović jači od Pokuševskog za petu vezanu pobedu Atlante

Duel srpskih igrača pripao starijem i iskusnijem Bogdanu

• 3
Bogdan Bogdanović Foto: Profimedia.rs

Srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović ubacio je 13 poena uz pet skokova u pobedi Atlante nad Oklahomom 113:101.Bogdanović je opet imao loše procente šuta samo 38% iz igre (5-13) i 37% za tri poena (3-8).

Ipak, Bogdan je na ovom susretu pogodio tri trojke, a to mu je bilo dovoljno da stigne do 24. mesta u istoriji franšize. Sa 184 pogođene trojke srpski košarkaš je izjednačio rezultate Tajrona Lua i legendarnog Vinsa Kartera, sa kojima trenutno deli poziciju.

Uz Bogdanovića istakli su se  Tre Jang sa 30 poena, te Kevin Huerter sa 13 koševa.

Oklahomu  su predvodili Dort  Vilijams i Gidi sa po 15 poena, dok je Aleksej Pokuševski ubacio 9 koševa uz 9 skokova.

Oklahoma Siti je ostao bez vodećeg strelca Šaija Gildžusa-Aleksandra, koji je propustio prvu utakmicu u sezoni zbog uganuća desnog skočnog zgloba.

U jednoj utakmici nakon što su u subotu protiv Hornetsa ostvarili 51,6% svojih šuteva iz daljine, Havksi su u ponedeljak uveče u prvom poluvremenu pogodili 54,2% i ukupno 48,3%.

aleksej Pokuševski Foto: AP/Tanjug

Tanderi su smanjili zaostatak od 10 poena u drugoj četvrtini i izjednačili na 56:56 kada je rezervni centar Džeremaja Robinson-Erl izveo par slobodnih bacanja uz 3:01 minuta do kraja.

Atlanta je napravila seriju  6-0 sa početnom postavom Jang, Kapele, Kevina Huertera, Bogdan Bogdanović i Džon Kolins.

Oklahoma Siti (6-11) se borio da održi korak u drugom poluvremenu, a Hoksi su povećali prednost od šest poena na poluvremenu na 93-71 u trećoj četvrtini.

Oklahoma Siti je postigao samo 11 poena u trećem periodu (11:27), a na kraju je imao 40,2% procenta koševa iz igre i 26,3% procenta za 3 poena (10 od 38).