Jokić i Denver zgazili Bogdanovićevu Atlantu, Nikola blizu tripl-dabla i pored odmora

Naš reprezentativac je na ovoj utakmici igrao samo 26 minuta

• 5
Nikola Jokić Foto: Profimedia/USA Today Sports

Nikola Jokić sinoć nije bio u "supermen" verziji, ali je uradio sasvim dovoljno da odvede svoj Denver do ubedljive pobede od 133:115 nad Atlanta Hoksima.

Srbin je za samo 26 minuta na parketu ubacio 20 poena, a imao je i 10 skokova i 7 asistencija i 3 ukradene lopte, uz šut 8-12 iz igre (1-2 trojke) i 3-3 sa linije slobodnih bacanja.

Nagetsi su utakmicu rešili već u prvom poluvremenu, posle kojeg su imali 18 poena prednosti, pa je Nikola mogao da se odmara i mentalno priprema za veliki test koji na sledećoj utakmici Denver ima protiv moćnog Bruklina i ove sezone fenomenalnog Kevina Durenta.

Bons Hajlend je bio najefikasniji u timu Denvera sa rekordom karijere od 24 poena, Monte Moris je ubacio 21, a Džef Grin 20, i njih trojica su, uz Jokića, bili najzaslužniji za važan trijumf Nagetsa.

U timu Atlante najbolji su bili Tre Jang sa 34 poena i 10 asistencija, a Džon Kolins je ubacio 20, uz 10 skokova.

- Odbrana je uradila posao danas. Uspeli smo da zaustavimo par njihovih uzastopnih napada, a kad to radimo, igramo odbranu i skačemo, onda možemo da bacimo loptu u tranziciju - rekao je trener Denvera Majkl Meloun.

Posle utakmice je objavljena i zanimljiva statistika: Jokić je u poslednjih 6 utakmica prosečno beležio 28 poena, 13,7 skokova, 10,7 asistencija i 1,7 ukradenih lopti, uz šut iz igre od 58,4 odsto i 35,7 odsto za tri poena. Od 6 utakmica, čak 4 je završio sa tripl-dablom.

Inače, i na ovoj utakmici Nagetsi su bili desetkovani: igrali su bez Majkla Portera Džuniora, Džamala Mareja, Bol Bola, Pi Džej Dožera, Džamajkl Grina i Markusa Hauarda. Kod Hoksa, naš Bogdan Bogdanović još ne igra zbog povrede zgloba.