Budućnost bolja od Burga u Francuskoj, Kobs rešio utakmicu za prvo mesto u grupi!

Podgoričani su na čelu posle novog sjajnog rezultata u “Ekinoksu”

• 2
Džastin Kobs, Aleksandar Džikić, KK Budućnost Foto: KK Partizan NIS / Dragana Stjepanović

Košarkaši Budućnosti savladali su Burg u gostima rezultatom 82:88 u okviru osmog kola Evrokupa.

Budućnost je znatno bolje odigral prvo poluvreme. Nakon izjednačene prve četvrtine izabranici Aleksandra Džikića odigrali su izvrsnu drugu deonicu. Prvo su napravili seriju 7:0, koju je prekinuo domaći igrač trojkom, a onda je usledila nova serija od 11:0 za +15 na poluvremenu.

Iako je delovalo da Podgoričani imaju kontrolu nad utakmicom, francuska ekipa je uspela da se vrati u rezultatski egal i da smanji na samo dva poena zaostatka pet minuta pre kraja meča. Tada je stvar u svoje ruke uzeo Džastin Kobs, ubacio jednu, pa drugu trojku, a onda iznudio i tri slobodna bacanja i uveo svoju ekipu u mirnu završnicu.

Upravo je Kobs sa 24 poena i šest asistencija vodio Budućnost do pobede, a sjajno ga je pratio Di-Džej Sili koji je ubacio 21 poen. Vili Rid je imao učinak od 15 poena i osam skokova.

Na drugoj strani po 15 poena ubacili su Maksim Kurbi i Aleksandar Šoson.

Budućnost je nakon ove pobede na skoru 6-2 i ostala je na vodećem mestu Grupe B, dok je Burg na suprotnom skoru 2-6.