Đorđevićev Fener izgubio šanse za Top 8, Alba se izjednačila sa Zvezdom

Veoma loša forma turske ekipe se nastavila

• 1
Aleksandar Saša Đorđević Foto: MN Press

Košarkaši Fenerbahčea pretrpeli su šesti uzastopni poraz u Evroligi, a ovoga puta bolja od njih u Istanbulu bila je berlinska Alba - 66:57.

Nemačka ekipa je utakmicu rešila u drugoj četvrtini koju je dobila rezultatom 21:8. Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Jovel Zusman sa 20 poena, dok je na drugoj strani Melih Mahmutoglu ubacio 16 poena.

Ekipa Saše Đorđevića je ovim porazom izgubila i poslednju šansu da se dokopa četvrtfinala Evrolige, pošto je Fener ostao na devet pobeda tri kola pre kraja.

Za Albu je ovo bila 11. pobeda u elitnom takmičenju, pa uz 14 poraza dele poziciju sa Crvenom zvezdom.

Zvezdi na ruku ne ide ni ishod meča u Atini, gde je Makabi savladao Panatinaikos rezultatom 95:83 i tako došao do skora 14-11.