Budućnost posle drame bolja od Burse

Podgoričani su vodili tokom čitavog meča

• 0
Petar Popović Foto: ABA liga - KK Budućnost - Dragana Stjepanović

Košarkaši Budućnosti savladali su Bursu u gostima 89:86, u meču 18. kola Evrokupa, a ono što je trenutno sigurno je da Podgoričani ne mogu ispod 5. mesta.

Budućnost je bolje otvorila utakmicu, spustila Bursu na 12 poena u prvoj četvrtini za 19:12. Nekadašnji trener Crvene zvezde, Dušan Alimpijević nastojao je da izmenama i tajm-autima prodrma svoj tim, ali su gosti čuvali prednost i na poluvremenu imali 44:40.

Do kraja meča, Budućnost je stigla do dvocifrene prednosti 54:43, a Bursa je uspela tek da ublaži poraz. Na minut i po do kraja, Džastin Kobs je pogodio trojku za 87:80, Endrju Endrjus je odgovorio pa je Bursa prišla na do 86:87. Ipak, Endrjus je promašio trojku, a Kendrik Peri je pogodio dva slobodna bacanja i postavio konačnih 89:86.

Najefikasniji u sastavu Budućnosti, bili su Džastin Kobs sa 21-im, Kendrik Peri sa 19, Edin Atić sa 14 i Zoran Nikolić sa 11 poena. Kod Burse, rasoloženi za igru u napadu, bili su Endrju Endrjus sa 26, Ukut Omer i Onuralp Bitim sa po 14 i Derek Nidam sa 11 poena.

Budućnost je sada na skoru 10-8, dok je Bursa na 8-10.