Nova moćna partija MVP Jokića! Majstorije i 41 poen Srbina nedovoljni za pobedu Denvera!

Srpski centar nije mogao sam protiv San Antonija

• 8
Nikola Jokić Foto: Tanjug/AP

Košarkaši Denver Nagetsa poraženi su na svom terenu od San Antonio Sparsa 116:97, a srpski internacionalac Nikola Jokić prikazao je još jednu izvanrednu partiju.

Za 40 minuta na terenu Jokić je postigao 41 poen,  uz 17 skokova i četiri asistencije, ali je izostala pomoć saigrača, jer je dvocifren bio još samo Aron Gordon sa 18 poena i 13 skokova.

Kod gostiju, koji su poslednju četvrtinu dobili sa 13 koševa prednosti, čak šest igrača je zabeležilo dvocifren učinak, a najefiksaniju su sa po 20 poena bili Vasel i Džonson.

Kada je reč o samom duelu, neizvesnost je trajala samo prvu četvrtinu. Nikola Jokić se odmah razigrao i mučio odbranu Sparsa, ali je do poluvremena gostujući tim zaigrao mnogo bolje i napravio osetniju prednost. U nastavku, Nagetsi su se vratili i na -4, ali su Sparsi u poslednjoj deonici ponovo "dodali gas" i upisali ubedljiv trijumf.

Denver je sada na skoru 47 pobeda i 33 poraza, dok San Antonija ima 34 pobede i 45 poraza.