Alimpijević žestoko namučio Atamana, Bursa ima adute da ozbiljno ugrozi Partizan

Ekipa našeg trenera u tesnoj završnici poražena od prvaka Evrope u gostima

• 3
dušan alimpijević Foto: MN Press

Košarkaši Burse pretrpeli su poraz od Anadolu Efesa u gostima 88:85 što im je bio poslednji meč pred dolazak na noge Partizanu sa kojim će odigrati meč osmine finala Evrokupa.

Rezultat meča u Istanbulu dovoljno govori o ozbiljnosti ekipe Dušana Alimpijevića koja je sve do samog kraja bila u egalu sa aktuelnim prvakom Evrope, na kraju poklekla i pretrpela 12. poraz u sezoni, uz 15 pobeda na svom kontu.

Endru Endrus je bio udarna napadačka pesnica gostiju sa 18 poena, osam skokova i sedam asistencija.

Ovaj momak bi mogao da bude opasna pretnja i Partizanu, jer čitave sezone igra u vrhunskoj formi o čemu svedoče i njegove statističke brojke - 14,5 poena po meču u Turskoj i 13,7 u Evrokupu.

Uz Endrusa najbolji je bio Turčin Bitim sa 17 poena, kao i šuter Dejv Dudžinski sa istim učinkom (3/5 za tri).

Kevarijus Hejs je još jedan igrač na kojeg će odbrana Partizana morati da obrati pažnju, ponovo je bio na visinizadatka sa 12 poena i četiri uhvaćene lopte za manje od 20 minuta, dok je dobro poznato lice Derek Nidam dirigovao igrom sa osam asistencija, šest poena i četiri skoka.

Efes je do trijumfa vodio Tundžer sa 20 poena, 14 je dodao Erten Gazi, a minutažu je ovog puta dobio i srpski centar Filip Petrušev koji je za 11 i po minuta postigao osam poena uz tri uhvaćene lopte.