Navijači Partizana besni na odluke sudija: Zbog ove četiri situacije su se usijale društvene mreže

Sudijska trojka u sastavu Ilija Belošević, Igor Dragojević i Mario Majkić bila je na meti kritika crno-belih pristalica

• 68
Ilija Belošević, Željko Obradović Foto: MN Press

Kao što je to slučaj nakon gotovo svakog derbija, bilo fudbalskog, bilo košarkaškog, poraženoj strani sudije su jedni od glavnih krivaca za poraz. Tako je i danas, dan posle druge utakmice finala ABA lige posle koje Crvena zvezda vodi sa 2:0 u seriji, navijači Partizana ukazuju na sporne situacije, koje su po njima umnogome odredile ishod meča.

Drugi meč u finalnoj seriji bio je prvi neizvestan susret košarkaša Crvene zvezde i Partizana ove sezone, pošto su dosadašnja četiri duela završena dvocifrenom razlikom (tri su pripala crveno-belima, jedan crno-belima). Upravo ta neizvesnost i mala razlika koja je odlučila pobednika razlog je zbog kog navijači ekipe Željka Obradovića ukazuju na sitnice koje su mogle da okrenu meč na drugu stranu.

Prvi detalj zbog kog navijači Partizana iskazuju proteste na društvenim mrežama desio se na četiri i po minuta pre kraja prvog poluvremena. Imali su košarkaši Crvene zvezde loptu ispod svog koša i šest desetinki do kraja napada, a onda je Luka Mitrović poentirao. Sporno je to što zapisnički sto nije pustio vreme da teče pri prijemu lopte Mitrovića, već sa malim zakašnjenjem. Mitrović je loptu izbacio dve desetinke pre isteka vremena za napad, a navijači Partizana smatraju da taj koš ne bi ni trebalo da bude priznat. Situaciju pogledajte u videu ispod:

Druga sporna situacija prema mišljenju crno-belog dela javnosti takođe je ona sa Lukom Mitrovićem u glavnoj ulozi. U poslednjoj četvrtini Mitrović je podigao loptu sa zemlje, okrenuo se, napao koš Partizana i poentirao.

Ono što je sporno jesu koraci u polasku Zvezdinog igrača pri polasku, nakon čega je poentirao za 74:71. Na kraju te akcije i Željko Obradović je signalizirao arbitrima da je Mitrović napravio korake.

Gotovo jedna za drugom dogodile su se situacije pred sami kraj meča, a u oba slučaja navijači Partizana ukazuju na faul košarkaša Zvezde.

Prva situacije je šut Kevina Pantera pri rezultatu 80:74 na minut i po pre kraja meča, kada je Holins u pokušaju blokade šuta imao kontakt sa šuterom Partizana, a sudije su tu situaciju okarakterisale kao čistu odbranu. Nakon te situacije i Panter je žustro reagovao, verovatno podstaknut time što je i njemu sviran sličan faul u drugoj deonici kada je Holins pogodio uz faul.

Druga situacija desila se nedugo zatim, na 57 sekundi do kraja meča. Avramović je povukao kontranapad crno-belih, poslao loptu u korner za Mura, a dok se bek Partizana podizao na šut, Volters je u zaletu udario Zeka Ledeja, što sudije nisu okarakterisale kao prekršaj. Da jesu, crno-beli bi dobili dva slobodna bacanja (rezultat u tom trenutku bio je 80:75).

Bilo kako bilo, meč je završen rezultatom 85:81, a pred košarkašima Partizana je izuzetno težak posao ukoliko žele do krova ABA lige. Nikada do sada nije viđeno u regionalnoj ligi da ekipa preokrene seriju od 0:2, a upravo to će pokušati da urade izabranici Željka Obradovića.

Prvi naredni meč u finalnoj seriji na programu je u sredu od 20 časova i 30 minuta, a domaćin će ovoga puta biti Partizan.