≫

Obradović očitao lekciju Radonjiću usred Atine: Monako posle drame naneo Panatinaikosu novi evroligaški poraz

Monako je nastavio sa odličnim partijama, dok je grčki tim u sve većoj krizi

• 7
DEJAN RADONJIC Foto: MN Press

Košarkaši Panatinaikosa porženi su na svom terenu od Monaka 83:80 u meču 4. kola Evrolige.

Tim koji sa klupe predvodi Dejan Radonjić tako je pretrpeo i treći poraz u četiri meča, a jedinu pobedu ostvarili su u Beogradu protiv Crvene zvezde. I na ovom susretu, domaći košarkaši su jako loše ušli u meč, potom su uspevali da se vrate u nekoliko navrata, ali ne i da preokrenu rezultat usvoju korist.

Od starta meča, Monako je krenuo silovito, pa je posle prve deonice tim iz Kneževine vodio 29:13.

Ipak, usledio je brzi odgovor tima Dejana Radonjića koji je do poluvremena sa 21:11 nadoknadio 10 poena i vratio neizvesnost u meč.

Do kraja Grci su malo po malo nadoknađivali prednost rivala pa je na 5 minuta do kraja rezultat bio 68:68. Od tog momenta, Monako je zaigrao mnogo bolje i na 2 minuta do kraja imao 76:70. Panatinaikos napravio seriju od 4 poena i prišao na -2, ali to je bilo sve, jer je usledio novi odgovor gostiju za novu pobedu u Evroligi.