Lud meč Atlante i Toronta, Indijana se "provukla" protiv Orlanda

Srpski košarkaši nisu izlazili na teren

• 0
Atlanta Houks Foto: Tanjug/AP

Košarkaši Atlante pobedili su Toronto sa 124:122 na svom terenu, i to, posle produžetka, a igrač odluke je bio Ej Džej Grifin.

Oslabljeni Toronto je odlično počeo meč na gostovanju i poveu u prvom poluvremenu. Ipak, domaćini  uspevaju da uhvate priključak, a onda dođu i do preokreta. Na samo dva i po minuta pre kraja se činilo da su obezbedili i pobedu, ali se gosti vraćaju i vraćaju meč u egal i produžetak.

U nastavku je Ej Džej Grifin sa osam poena obezbedio desetu pobedu domaćinima.

Odlučujući pogodak je postigao na asistenciju Tre Janga koji je bio i najefikasniji igrač meča sa 33 poena i 11 asistencija.

Na drugoj strani najefikasniji je bio Skot Barns sa 29 poenauz 11 skokova i devet asistencija.

Indijana je protiv Orlanda slavila sa 114:113, a veliki preokret viđen je na samom kraju.

Gosti su imaki četiri poena prednosti do tri i po minuta pre kraja, ali su domaćini u samom finišu uspeli da načine preokret i dođu do pobede.

U pobedničkom timu najefikasniji je bio Helibarton sa 22 postignuta poena, a najefikasniji igrač meča je bio Franc Vagner sa 29 koševa ali je u finišu promašio odlučujući šut.

U ostalim mečevima, Minesota je bila bolja od Filadelfije, Juta je uspela da upiše trijumf protiv Portlanda, dok su Klipersi bili ubedljivi protiv San Antonio Sparsa.