Luka kao u video igrici: Dončić dao 51 poen i partijom za istoriju rešio "teksaški obračun" sa Sparsima

Dalas je upisao šestu pobedu u nizu

• 4
Luka Dončić Foto: Tanjug/AP

Košarkaši Dalas Maveriksa u novu godinu ulaze sa novom velikom pobedom, a ovoga puta, "pali su" San Antonio Sparsi na gostovanju 126:125, uz novu neverovatnu partiju Luke Dončića.

Magični Slovenac upisao je 51 poen 9 asistencija i 6 skokova u drmatičnom meču sa popularnim Mamuzama, koji je rešen u poslednjim sekundama.

Naime, od starta meča viđena je velika borba i ujednačena košarka Posle prvog poluvremena, i 68:64 za Mavse, usledio jenovi nalet gostiju koji dolaze do prednosti. Ipak, izabranici Grega Popoviča uspevaju da se vrate i uhvate priključak, a do kraja usledilaje drama koju je, naravno, rešio najbolji košarkaš Dalasa Luka Dončić.

Najbolju šansu za produžetak imao je Tre Džons, koji je pri rezultatu 126:124 imao dva slobodna bacanja, ali je realizovao samo jedno.

Dončić se dokopao lopte, a na 1,1 sekund pre kraja šutirao penale. Prvo je promašio, a onda i drugo, namerno, lopta mu se vratila u ruke i vreme je isteklo.

Koliko je Luka u dobroj formi vidi se i po tome što je i petu utakmicu u nizu upisao učinak najmanje 50 poena na 3 od poslednjih 5 mečeva. Takođe, Luka je postao prvi igrač u NBA istoriji koji je ubacio 250 poena, uz 50 skokova i 50 asistencija u nizu od pet utakmica.

Košarkaši Njujork Niksa ubedljivo su pobedili Hjuston Rokits kao gosti rezultatom 108:88. Najviše prilike od starta sezone, iako i dalje malo, dobio je Boban Marjanović, koji je na parketu proveo osam minuta i šest sekundi. Centar tima iz Teksasa je imao učinak od šest poena i tri skoka, uz šut iz igre 2/2.