≫

Bogdan i Hoksi odneli pobedu na Dončićevom terenu, Slovenac se ugasio u poslednjoj četvrtini

Od Luke samo tri poena u poslednjih 12 minuta, Srbin doneo solidnih 12 za Atlantu

• 0

Košarkaši Atlante Hoks prazili su u Teksasu ekipu Dalasa rezultatom 130:122 i tako nastavili pobedničku seriju, koja je u zamahu. Bio je ovo četvrti uzastopni trijumf sastava iz Džordžije i nagoveštaj napada na top 8 poziciju u nastavku sezone.

Veliko veče u pobedničkim redovima imao je Dežonte Marej sa 30 poena.

Momak koji je šest godina karijere i proveo u Teksasu, doduše u taboru Sparsa, bio je izuzetno raspoložen, nezaustavljiv za odbranu Mevsa, i ključno je doprineo da se odnese pobeda na teškom gostovanju.

Pratio ga je lider tima Trej Jang sa 18 poena i 12 asistencija.

luka dončić Foto: Tanjug/Ap

Džon Kolins je takođe odigrao jedan od boljih mečeva sezone, garnirao ga je sa 19 poena, a iako nije briljirao, važan doprinos pobedi dao je i srpski bek Bogdan Bogdanović.

Iako ga lopta "nije slušala" kako ume, Bogdan je meč završio sa 12 poena.

Za 33 minuta u igri, srpski košarkaš je imao šuterski bilans 3/5 za dva, 2/8 za tri i na sve to lepih 5 asistencija. Bio je jedan od osmorice igrača sa dvocifrenim košgeterskim učinkom, što dovoljno govori i o širini rostera koji na raspolaganju ima Nejt Mekmilan.

Na drugoj strani Luka Dončić je utakmicu završio sa 30 poena, međutim napadački se potpuno ugasio u poslednjoj deonici u kojoj je ubacio samo tri poena. Bio je to i period kada su gosti preokrenuli rezultat u svoju korist i išli do pobede. Praktično bez pravog i konkretnog učinka Dončića, Dalas nije imao kud, nije bilo pravih alternativnih rešenja i poraz je bio neminovan.