Čudo ABA lige nastavilo da rešeta i u Turskoj: Rasel se igrao u Ligi šampiona, pratio ga Pešićev "Orao"
Letos je Deron Rasel stigao u ABA ligu i u ekipi Mornara je krenuo sa brilijantnim partijama, neretko je ubacivao 40 poene i igre nisu mogle da prođu neopaženo, pa je prešao u Galatasaraj, gde je nastavio istim putem.
Rasel je postavio rekord ABA lige sa 47 postignutih poena, bilo je i situacija kada je bio čovek koji "prosipa" sve što može, pa je Mornar neke utakmice i izgubio zbog njega. Ipak, dozvolili su mu da se preseli u Tursku, a on je odmah u prvoj utakmici pokazao o kakvom poenteru se radi.
Galatasaraj je igrao u Ligi šampiona protiv Limoža, a uspeo je da im ubaci 100 poena. Najefikasniji je upravo bio Deron Rasel sa 20 poena, pošto je pogodio pet trojki, a dodao je i šest asistencija, dok je odličan bio i Dušan Ristić sa 18 poena i 11 skokova.
Limož se praktično u ovoj utakmici držao samo u prvoj deonici, da bi potom usledeo potop.
Ah okay, so that's how he averaged 27ppg in Adriatic League, got it 😎 - 𝗪𝗲𝗹𝗰𝗼𝗺𝗲 𝘁𝗼 #BasketballCL, Daron #Russell! | @GSBasketbol pic.twitter.com/FItMq0ziVX
— Basketball Champions League (@BasketballCL) January 24, 2023
(Telegraf.rs)
Video: Seol, pa Milson, Zvezda propustila dva zicera u generalnoj probi
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Fazan
Sledece godine Idea Zagreb igra ovo takmicenje.
Podelite komentar
SrbskiBek
Sa kim i kad igra partizan !???
Podelite komentar