Da li je ovo najčudnija petorka Zvezde ikada: Komentator bio u šoku, "kako li će ovi da daju koš"

Rotirao je Ivanović, tražio rešenje za raspoloženi Virtus u prvoj deonici, ali prednost domaćih je konstantno rasla.

• 14
Luka Mitrović, Nikola Ivanović, Duško Ivanović Foto: Marko Jovanović

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su na teškom gostovanju u Bolonji  od Virtusa rezultatom 84:72, u okviru 22. kola Evrolige.

Ekipa koju sa klupe predvodi Duško Ivanović je gotovo od prvog minuta jurila zaostatak, koji je u nekim trencuima išao i do +19 u korist Virtusa. Ključni razlog je loš start crveno-belih u prvoj četvrtini, kako u defanzivi tako i u ofanzivi.

Rotirao je Ivanović, tražio rešenje za raspoloženi Virtus u prvoj deonici, ali prednost domaćih je konstantno rasla. Ni brze izmene nisu donele prvao osveženje, a u jednom trenutku prve četvrtine, na terenu se našla vrlo interesanta petorka crveno-belih.

KK Crvena zvezda - KK Partizan Foto: Marko Jovanović

Naime, na parketu su se našli Nikola Ivanović, Branko Lazić, Dalibor Ilić, Džon Holand i Ben Bentil, što je, malo je reći iznenadilo navijače kluba sa Malog Kalemegdana.

Mnogi su bili začuđeni situacijom, a čak je i komentator Sport kluba, Darko Plavšić, konstatovao da se ova petorka muči da postigne koš.

Ipak, Virtus nije prestajao sa pritiskom i dobrom igrom. što je na kraju rezultiralo da se prva četvrtina završi sa 30:14 u korist domaćih, a na kraju i porazom Zvezde.