≫

Da li su sudije oštetile Zvezdu u Milanu? Ovo su 3 situacije zbog kojih su navijači besni

Ona poslednja se desila na 44 sekunde do kraja, kada je Zvezda mogla da iskoristi svoju poslednju šansu

• 46
Dalibor Ilić Printskrin: SportKlub

Da su sudije ove sezone u Evroligi "izgubile kompas" odavno više nije novost, a njihove greške na svojoj koži, čini se, ponovo  je osetila i Crvena zvezda koja je poražena u 23. kolu Evrolige od Armanija!

Igrala je Zvezda loše većinu utakmice, ne mora da znači da bi te situacije donele crveno-belima pobedu, ali je činjenica da su čak u nekoliko navrata sudije donosile diskutabilne odluke kada je u pitanju srpski i regionalni šampion.

To se posebno odnosi na dve situacije u poslednjoj deonici, kada je Zvezda jurila rezultat. Najpre Daliboru Iliću nisu priznali 2+1 u situaciji kada je očigledno da je lopta psoel njegovog šuta dodirnula tablu, da bi u samom finišu Benu Bentilu sviran faul nad Šabazom Nejpirom koji je, kako se vidi na snimku, sam izgubio loptu.

Da li su sudije oštetile Zvezdu na meču u Milanu?

Glasajte

Prva situacija je viđena na sedam minuta do kraja, pri rezultatu 63:53 za Armani, dok je kod druge domaćin vodio 70:66 na 44 sekunde do kraja. Zvezda je već krenula u kontru misleći da je lopta njena, ali se onda začula sudijska pištaljka.

Takođe, diskutabilna je i jedna situacija iz treće četvrtine kada je Brendon Dejvis tražio faul u duelu sa Nedovićem i dobio ga je. Iako je košarkaš Zvezde samo stao i digao ruke.