Teodosić gura Virtus ka Top 8 fazi: Baskonija pala u Bolonji, srpski magiko plesao kao u najboljim danima

Teo je Baskoniji isporučio 17 poena i 7 asistencija

• 2
Miloš Teodosić Foto: MN Press

Mic po mic i evo i Virtusa sasvim blizu mesta sa kojeg će se do kraja regularnog dela Evrolige ravnopravno potući za mesto u Top 8 fazi elitnog evropskog takmičenja. Tim iz Bolonje, predvođen srpskim plejmejkerom Milošem Teodosićem, porazio je Baskoniju rezultatom 88:83 i došao do 12. trijumfa ove sezone.

Virtus je na ovaj način prestigao i Crvenu zvezdu koja je u petak doživela neprijatan poraz na svom terenu od nemačke Albe, poslednjeplasirane na tabeli Evrolige.

Isti broj pobeda ima i aktuelni prvak Evrope Anadolu Efes koji je večeras uz mnogo drame savladao Asvel u gostima, bez pomoći povređenog Vasilija Micića.

U Bolonji, plesao je drugi srpski vrituoz, neponovljivi Miloš Teodosić.

Teo je za 21 minut u igri u statističke kolone uneo 17 poena (9/10 za jedan, 2/5 za tri, 1/1 za dva) i 7 asistencija, što mu je donelo i najveći indeks korisnosti od svih ostalih aktera utakmice - 22.

Viruts je sada na pobedu od ulaska među osam najboljih timova Evrolige.

Kod gostiju, podbacio je Vanja Marinković koji je doprineo sa samo četiri poena za 31 minut, tek nešto bolji bio je ubitačni Amerikanac Hauard sa 10 poena, a daleko najefikasniji u poraženom sastavu bio je Rokas Gedraitis sa 25 poena.

U isto vreme, u Španiji, Olimpijakos je sjajnom partijom u drugom poluvremenu pregazio Valensiju - 92:85.

Drugi deo meča pripao je gostima 57:40.

Tako su Atinjani održali lidersku poziciju sa 18 pobeda i 7 poraza.

Iskusni Kostas Papanikolau doneo je 22 poena gostima (4/6 za tri), dok je još jednu MVP partiju odigrao Bugarin Saša Vezenkov koji je Valensiji ubacio 20 poena, uz to je zabeležio i 7 skokova.