Jokić zavrteo rivala kao na ringišpilu, Denver odigrao paklenu četvrtinu za prekid loše serije

Srbinu asistencija falila za tripl-dabl

• 1

Mučio se Denver ponovo, nisu bili na nivou nekih ranijih partija i koketirali su sa novim porazom, ali su odigrali paklenu poslednju deonicu protiv Detroita i konačno su prekinuli seriju loših rezultata - 119:100!

Najzaslužniji za to što su Nagetsi posle četiri kiksa uspeli da slave jeste Nikola Jokić - sa 30 poena, 10 skokova i devet asistencija.

Gubio je Denver šest razlike na poluvremenu, pred poslednju četvrtinu bio je egal, da bi u njoj Nagetsi ubacili u petu brzinu i istu dobili rezultatom 33:14.

Jokić je poluvreme završio sa 18 poena i po pet skokova i asistencija, a u samom finišu je zabeležio jedan sjajan koš kada je bukvalno provozao svog rivala kao na ringišpilu.

Denver je ovim trijumfom matematički obezbedio mesto u plej-ofu (imaju skor 47-23), dok su igrači istovremeno obradovali trenera Majkla Melouna za njegov 400. meč u trenerskoj karijeri.

Pored Jokića, Kaldvel - Poup i Džamal Marej dali su značajan doprinos. Prvi je ubacio 20 poena, dok je drugi imao učinak od 19 poena i 10 asistencija. Takođe, Gordon i Majkl Porter Džunior su dodali po 15.

S druge strane, Mekgruder je sa 20 bio najefikasniji u redovima Detroita.Duren je imao 15 poena i 13 skokova, Vajzmen i Ajvi su dodali po 14.