FMP nikoga nije pobedio pet kola, pa demolirao Zadar: Panteri postigli čak 112 poena protiv ekipe iz Dalmacije

Sastav Nenada Stefanovića se probudio u pravi čas i prekinuo crni niz

• 1
KK FMP - KK Zadar Foto: ABA liga / KK FMP / Dragana Stjepanović

Brutalna partija FMP-a po povratku na domaći teren posle više od mesec dana pauze. Panteri su vezali pet poraza, ali danas u Železniku to se nimalo nije osetilo i sve to je na svojoj koži platio Zadar - 112:87.

Bila je to odlična utakmica domaćeg tima u većem njegovom delu. Zapravo, napadački su u oba poluvrmena ubacili po 56 poena, što je podatak za poštovanje u svakom smislu. Odbrambeno, bolje su izgledali u drugih 20 minuta, kada su uspeli i da naprave presudnu prednost.

Drugo poluvreme pripalo je FMP-u rezultatom 56:38, Zadar je užasno kaskao odbrambeno gledano, pa ne čudi što je rezultat na kraju izgledao toliko ubedljivo.

Konačno su "proigrala" i pojačanja, koja su došla da zamene sjajnog Trenta Frejžera koji je karijeru nastavio u Zenitu. Tako je Čarls Mur postigao fantastičan 31 poen uz po dva skoka i asistencije, a pratio ga je Bo Bič koji je ubacio 19 poena, kao i Čarls Menig koji se zaustavio na 17 uz osam podeljenih lopti saigračima.

U timu Zadra istakao se Luka Božić dabl-dabl učinkom od 25 poena uz 10 skokova i četiri asistencije, dok je Marko Ramljak ubacio isto toliko uz četiri uhvaćene lopte i dve podeljene.

U prvom meču dana, Split je pobedio Mornar (91:80), čime je zadržao šanse da se do kraja izbori za mesto u plej-ofu.