Krcata hala u Subotici videla veliku pobedu u derbiju: Zlatibor "pao" posle drame sa Spartakom

• 0
KK Spartak Subotica KK Zlatibor Printscreen: Twitter/@KLSrbije

Košarkaši Spartaka iz Subotice pobedili su ekipu Zlatibora 92:91 u 26. kolu Košarkaške lige Srbije u krcatoj Hali sportova.

Od starta meča, gostu su imali vođstvo i bili bolji rival na terenu. Ipak, do poluvremena, posle 35:28, usledila je strašna četvrtina koju je domaćin dobio sa 28:10.  U nastavku, usledio je odgovor Zlatibora koji je posle odmora zaigrao mnogo bolje i tako vrati potpuno neizvesnost u meč.

U poslednjih deset minuta ušlo se sa rezultatom 72:70, a posle velike borbe, nalet gostiju izdržali su košarkaši Spartaka za konačnih 92:91.

U domaćoj ekipi istakli su se Aleksandar Sokolović sa 21 poenom i šest asistencija, dok je Andrija Bojić dodao 18 poena. Najbolji u ekipi Zaltibora bio je Brano Đukanović sa 22 poena i tri skoka.

Klub iz Subotice je trenutno drugi na tabeli sa 19 poena i sedam poraza, koliko ima i klub iz Čajetine koji je na trećoj poziciji.

U narednom kolu Spartak gostuje Slobodi u Užicu, dok košarkaši Zlatibora gostuju u Kraljevu ekipi Sloge.