Srbija ispustila +12 i ispala sa Evropskog prvenstva: Kadeti bez polufinala

• 3
Kadetska košarkaška reprezentacija Srbije Foto: fiba.basketball

Kadetska reprezentacija Srbije ispala je u četvrtfinalu Evropskog prvenstva porazom od Litvanije 66:63.

Ispustili su mladi srpski košarkaši prednost koju su imali na poluvremenu i u trećoj četvrtini 38:26. Ali potom je počeo veliki pad u njihovoj igri i već do kraja trećeg perioda igre su se Litvanci potpuno vratili u meč.

Odluka o pobedniku pala je u samom finišu meča. Na nešto više od 2 minuta smo poslednji put imali prednost, ali tada krećemo da srljamo i pravimo greške.

Sigerdas nam je ubacio trojku na 20 sekundi pre kraja i time prelomio utakmicu jer je odveo Litvance na 5 poena razlike. Prethodno je u našem timu Bijelić promašio šut za tri poena.

Uzaludna je bila trojka Šekularca na 2 sekunde pre kraja, jer je prednost protivnika već bila nedostižna.

U našem timu Radović je najefikasniji bio sa 11 poena, a drugi dvocifreni je bio Marjanović sa 10.

Litvance je predvodio sjajni Buika sa 21 poenom, dok je Butajevas ubacio 12.