Zvezdo, ovo moraš da iskoristiš: ASVEL demoliran od strane novajlije u Francuskoj, ostali na ogromnih -20

Možda i lepe vesti za klub s Malog Kalemegdana

• 0
Košarka Evroliga Crvena Zvezda Asvel Foto: MN Press/Ivica Veselinov

Košarkaši Crvene zvezde će u četvrtak, 5. oktobra, s početkom od 19 časova startovati svoju sezonu u Evroligi, gde će im prvi rival biti ekipa ASVELA, koja je pretrpela i poprilično ozbiljan poraz u domaćem šampionatu pred dolazak u Beograd.

Tim iz Liona je na gostujućem terenu pretrpeo bolan poraz od Sent Kventana, novajlije u najjačoj ligi Francuske, koja je otišla i na ogromnih 20 poena prednosti.

Novajlija je protiv ASVELA slavio sa 91:71, pošto su već u prvoj četvrtini napravili osetnu prednost.

Domaća ekipa je na poluvremenu postigla 51 poen, a u istom ritmu su nastavili i u drugom delu utakmice, kada je ASVEL želeo da pripreti, ali nije uspeo.

Najbolji pojedinac na ovom meču bio je Džonson sa 17 poena, dok su Ažinsa, Kembel i Dosu Jovo postigli po 14. Kod Asvela je najbolji bio Endiaje sa 14 poena, dok su Fol i Lovernj dodali po 12.