Evrokup: Turk Telekom u uzbudljivoj završnici savladao Budućnost

Podgoričanima je ovo prvi poraz u pomenutom takmičenju

• 0
KK Budućnost - KK Igokea ABA Superkup Foto: ABA League j.t.d./Dragana Stjepanović

Utakmica 2. kola Evrokupa između Turk Telekoma i Budućnosti bila je prilično uzbudljiva, ali na kraju su pobedu izvojevali domaći rezultatom 79:77.

Tim Nenada Čanka fantastično je započeo meč, pa je nakon poluvremena imao prednost od 50:38. Treći kvartal dobili su Podgoričani sa 20:19, i već tada se nazirao lagani trijumf prošlogodišnjeg finaliste Evrokupa.

Ipak, Budućnost je fenomenalnom igrom, pre svega u odbrani, svela protivnika na 10 poena, pa je na minut pre kraja na semaforu stajalo 79:77.

Izabranici Petra Mijovića uspeli su da odbrane napad, da bi na dve sekunde pre kraja Rajt promašio produžetak.

Što se košgeterskog učinka tiče, najbolji u pobedničkom sastavu bili su Adams sa 18, odnosno Tejlor sa 16 poena.

U redovima Budućnosti bolji od ostalih bio je Brendon Pol, koji je postigao 19 poena.

Podgoričani u trećem kolu Evrokupa dočekuju Šljonsk, a taj meč je na programu 17. oktobra. Sa druge strane, Turk Telekom će dan kasnije gostovati Arisu.