≫

Vreme čitanja: oko 2 min.

Bogdan Bogdanović srušio Janisa i Bakse usred Milvokija: Kapiten Srbije "rešeta", Petrušev dobio prve minute

Bogi je naštelovao ruku

• 3

U noći između nedelje i ponedeljka odigrano je pet mečeva NBA lige, a jedan od najefikasnijih duela odigran je u Milvokiju u kojem je Atlanta slavila protiv domaćih Baksa 127:110, uz odličnu partiju Bogdana Bogdanovića-

Kapiten Srbije je uz Janga bio nosilac igre ekipe sa 17 postignutih poena.

Naime, od starta duela viđena je efikasna košerka sa mnogo trčanja i puteva na obe strane. Gosti su dobro otvorili meč, a u ovom periodu posebno se istakao Klint Kapela. Uz to, na svaki pokušaj Milvokija da izjednači i preokrene, Houksi su imali spreman odgovor, a šut za tri poena napravio je najveću razliku. Atlanta je na poluvremenu imala devet trojki iz 21 pokušaja, dok je Milvoki stao na svega tri od 22.

Milvoki je u drugo poluvreme ušao sa 21 poenom zaostatka, a već na otvaranju treće četvrtine i nekoliko neiskorišćenih napada bilo je jasno da je poraz neminovan.

U ekipi Atlante najefikasniji bio je Tre Jang sa 20 poena uz 11 asistencija, Bogdanović je upisao 17 poena uz šest asistencija, dok su Deandre Hanter i Dežonte Mari doprineli sa po 15.

U poraženom Milvokiju Janis Adetokumbo je ubacio 26 poena, 18 je dodao Bizli. Lilard je imao katastrofalno veče. Na parketu je proveo 30 minuta, šutirao dva od 12 iz igre i upisao šest poena.

Novi meč odigrala je i Filadelfija koja je slavila protiv Portlanda 126:98, a prve minute na parketu u NBA ligi u jednom zvaničnom meču dobio je je i srpski internacionalac Filip Petrušev. Centar Srbije i Filadelfije je proveo u igri nešto više od dva minuta i upisao jedan skok.

U ostalim mečevima, Golden Stejt je pobedio Hjuston 126:105, Klipersi su pobedili San Antonio 123:83, a Sakramento je, posle prodižetka, slavio protiv Lejkersa 132:127.