Cibosi slavili u neizvesnoj završnici: Pavićevići hitro moraju naći rešenje za prekid lošeg niza

Ekipe su sada na istom skoru

• 0
Aleksandar Aranitović KK Cibona Foto: ABAliga.com/Cibona/Ivana Dergez

Košarkaši Cibone savladali su ekipu Mornara u neizvesnoj završnici rezultatom 73:72 i tako ostvarili svoju prvu pobedu u šest kola.

Mornar iz Bara je imao prednost na poluvremenu, no Cibona je preokrenula situaciju u trećoj četvrtini koja je bila ključna za krajnji ishod.

Mornar je imao priliku za izjednačenje, ili čak i produžetak, ali je Marej u zadnjim sekundama meča promašio jedno od dva bacanja, ostavljajući rezultat na 73:72 u korist Cibone.

U ekipi Cibone najefikasniji je bio Tomislav Buljan sa 19 poena i 13 skokova, a priključili su se Aranitović sa 12, odnosno Radovčić i Stajn sa po 11 poena.

Kod Mornara se najviše istakao Gavrilović sa 18 poena, a Voler i Luis su dodali 15, odnosno 11 poena.