Singidunum Crvena zvezda počela sezonu košarke u kolicima

Počela je nova sezona ABA lige košarke u kolicima

• 0
KKK Singidunum Crvena zvezda Foto: NLB Wheel liga

Šesnaestu sezonu lige započeli su KKK Singidunum Crvena zvezda i KIK Zmaj. Beograđani nisu imali previše šanse protiv prošlosezonskih prvaka i već su na poluvremenu gubili s 14:30. Konačan rezultat uvodne utakmice bio je 42:52. U drugom susretu snage su odmerili KKI Zagreb i KKK Singidunum. Domaćini, pojačani Nemcem Sebastianom Magenheimanom, morali su u prvom poluvremenu priznati premoć Beograđanima (27:37).

Ali u košarci je sve moguće. Hrvatski košarkaši su u drugom poluvremenu napravili preokret te krajem treće četvrtine izjednačili i poveli. Utakmicu smo dobili rezultatom 55:53. U trećoj utakmici pod koševima susreli su se Parasport Slovenija i KIK Zmaj. Prošlosezonski prvaci iz Gradačca odigrali su lošiju partiju, ali je pojačana slovenska momčad s talijanskim košarkašem Nicolom Favrettom odigrala vrlo dobro. Pogodan je tome i rezultat prvog poluvremena (44:28). Slovenci su u drugom poluvremenu vodili već s više od 20 razlike, nakon toga su malo posustali, ali su u prvoj utakmici nove sezone slavili rezultatom 71:55.

Prvo kolo u Zagrebu kompletirali su KKI Zagreb i Parasport Slovenija. U prvom poluvremenu dvije su se momčadi izmjenjivale u vodstvu, no u posljednjim je minutama Parasport bio tek nešto bolji (23:27). U drugom dijelu Parasport je većinu vremena vodio i zasluženo slavio rezultatom 49:59. I tako je Parasport Slovenija prvo kolo odigrao bez poraza

“U sezonu smo krenuli onako kako smo htjeli. U prvoj utakmici protiv prošlogodišnjeg pobjednika lige do poluvremena smo napravili razliku i mirno priveli utakmicu kraju. U drugom susretu nismo igrali najbolje, ali smo svejedno vodili praktički cijeli susret protiv domaćih i na kraju se zasluženo veselili pobjedi. Posebno me veseli kolektivna igra u napadu, u prvom susretu imali smo čak pet dvoznamenkastih igrača, a u drugom četiri. Ne volim govoriti o pojedincima, ali ovoga puta moram istaknuti triple double Milana Slapničara u prvoj utakmici i doprinos centra Nicole Favretta koji je stavio točku na sjajnu igru naših krilnih košarkašica," rekao je nakon turnira slovenski izbornik Žiga Kobaševič.