≫

Loše veče za Srbe u NBA: Odlični Bogdan nedovoljan za pobedu Atlante, novi poraz Rajakovića i Toronta

Bogdan je postigao pet trojki

• 0
Bogdan Bogdanović Foto: Tanjug/AP

Košarkaši Atlante poraženi su od Majamija sa 117:109 na svom terenu, a odličan meč odigrao je kapiten Srbije Bogdana Bogdanovića

Bogdanović je za 28 minuta igre ubacio 5 trojki i meč završio sa 15 poena, tri skoka i 1 asistencijom pruživši dobru podršku svom timu ali je to bilo nedovoljno da izbegnu poraz.

Gosti su od početka susreta nametnuli svoj tempo, imali vođstvo, koje su uspeli da sačuvaju do samog kraja. Goste sa Floride predvodio je Bem Adebajo sa 26 poena i čak 17 skokova. Odlično su ga sa dvocifrenim učinkom pratili Hajme Kahez sa 20, Kajl Lauri 17 poena, Ričarson 16, Hajsmit 11 i Robinson sa 11 poena. Srpski košarkaš u redovima Majamija, Nikola Jović nije odigrao ni minut u ovom susretu.

U timu Atlante najefikasniji je bio Tre Jang sa postignutih 27 poena iako ga šut nije baš najbolje služio jer jedva da je prebacio 30 odsto šuta iz igre sa 10/29.

Timovi Atlante i Majamija trenutno imaju učinak 9-5 nakon 14 odigranih utakmica u najjačoj ligi sveta.

Toronto, koji sa klupe predvodi Darko Rajaković, pretrpeo je ubedljiv poraz od Bostona sa 117:94.

Domaćini su već u drugoj četvrtini uspeli da slome otpor gostiju, preuzmu vođstvo i potom gotovo rutinski vode meč do konačne pobede.

Predvodio ih je tandem Džejlen Braun-Džejson Tejtum koji su ukupno postigli 56 poena (29-27), a Kristaps Porizingis je dodao još 21 poen.

U poraženom timu najefikasniji je bio Paskal Sijakam sa 17 poena uz 7 skokova i 3 asistencije.

U ostalim mečevima, Golden Stejt Voriorsi doživeli su i treći poraz u poslednja četiri meča, a ovoga puta, od njih su bili bolji Klivlend Kavalirsi 118:110. Takođe, Orlando Medžćik slavio je protiv Milvokija 112:97.