≫

Vreme čitanja: oko 2 min.

Jovićev Majami zgazio Vučevićeve Bulse: Bobi bez minuta u porazu od Voriorsa, dominirao "lažni" Jokić

Izuzev Jokića, nije bilo minuta za Srbe u minuloj NBA večeri

• 0
Šengun i Kari Foto: Tim Warner / Getty images / Profimedia

Košarkaši Majami Hita su odigrali utakmicu sa Čikago Bulsima i slavili rezultatom 118:100 pred svojim navijačima.

Prednost je uspostavljena od samog starta, a tim iz Čikaga ni u jednom trenutku nije bio ni blizu da zasmeta ekipi Nikole Jovića.  Ovo je bio odličan odgovor ekipe Majamija na pretprošli meč kada su im Bulsi prekinuli niz od sedam pobeda.

Najbolji pojedinac u pobedničkom timu bio je Adebajo sa 23 poena, 11 skokova i šest asistencija. Raspucani su bili i Dankan Robinson sa 22 poena, Džakez sa 19 poena, Batler je dodao 16 uz šest asistencija. Nikola Jović je već neko vreme van prvog tima, pa svoje minute zaslužuje kroz razvojnu ligu.

U timu poraženih Bulsa istaknut je bio Kobi Vajt sa 20 poena i pet skokova, Vučević je dodao 18 poena uz osam skokova, a Derouzen se zaustavio na 15.

U drugom, nama interesantnom meču igrali su Voriorsi i Roketsi, a slavili su gosti iz San Franciska rezultatom 121:116.

Zlatni momci su u prve tri četvrtine uspeli da ostvare dovoljnu prednost, kako bi utakmicu mirno priveli kraju, pa će im ovo biti prva pobeda nakon šest vezanih poraza. Trenutno se nalaze na desetoj poziciji sa sedam pobeda i osam poraza. Roketsi su nešto bolje plasirani sa šest pobeda i isto toliko poraza.

U ekipi Voriorsa najbolji je već po navici bio Stef Kari sa 32 poena, a odličnu dabl-dabl partiju je imao i Kris Pol sa 15 poena i 12 asistencija. Raspoloženi su bili i Šarić sa 18, odnosno Tompson sa 20 poena.

Kod Roketsa fantastične partije nastavlja Turčin Šengun (poznat kao "lažni" Jokić), koji ovog puta beleži 30 poena, uz 13 skokova i pet asistencija. Pridružili su se Džabari Smit sa 17, Bruks i Džejlen Grin sa po 16 i Eron Holidej sa 13 poena. Boban Marjanović nije nastupio, što je bila odluka trenera.