Žakelj u svom debiju ispustio derbi u završnici: Budućnost vodila ceo meč, pa izgubila od Cedevita Olimpije

Futura poražena u Morači

• 0
KK Budućnost - KK Cedevita Olimpija Foto: ABA liga/Budućnost VOLI/Filip Filipović

Derbi devete runde ABA lige između Budućnosti i Cedevita Olimpije je pripao gostujućoj ekipi rezultatom 81:82, po četvrtinama 23:24, 25:17, 15:21, 18:20.

Bio je ovo pravi derbi, niti u jednom momentu nije bilo ubedljive ili nedostižne prednosti, Budućnost je uspela da ostavri najvećih +9, ali brzo su se gosti vratili.

Prvu osetnu prednost su stekli igrači Budućnosti krajem druge četvrtine, međutim početkom drugog poluvremena došlo je do stabilizacije rezultata.

Držala se Cedevita Olimpija ceo meč, da bi priliku za potpuni preokret preuzeli u poslednjih par minuta.

Na kraju su napravili niz od nekoliko koševa i tako ostvarili svoju sedmu pobedu u devet mečeva.

Najefiksaniji u ovoj utakmici za domaće bio je Rajt sa 16 poena, četiri skoka i pet asistencija. Poenterski su ga pratili i Ros sa 15, Vilijams sa 13, Pol sa 12 i Džons sa 11 poena.

U ekipi Cedevita Olimpije najbolji je bio Blažič sa 13 poena, devet skokova i indeksom 20. Raspoloženi su bili i Stjuart sa 20, Kobs sa 15 i Džons sa 14 poena.

Naredni meč u ABA ligi Budućnost će igrati protiv Borca u gostima, dok će Ljubljančani ugostiti Zadar.