Skandal kakav se ne pamti u NBA: Pogledajte zbog čega je isključen Nikola Jokić!

I. Ć.

Ni publika nije mogla da veruje

• 24
Nikola Jokić Foto: Michael Reaves / Getty images / Profimedia

Nikola Jokić je doživeo verovatno najveću nepravdu u svojoj NBA karijeri: na oko minut do kraja prvog poluvremena izbačen je sa utakmice Denver Nagetsa u Čikagu, protiv Bulsa, a niko, ali baš niko u dvorani nije znao zbog čega.

Naime, Nikola je u napadu igrao 1 na 1 sa Vučevićem, šutirao uz verovatno faul Crnogorca, a lopta nije ušla u koš. Dok su se igrači vraćali na Denverovu polovinu terena, Nikola je nešto dobacio sudiji, koji je odmah pokazao da je Srbin izbačen.

Nikome u sali nije bilo jasno šta se desilo.

Pogledajte i sami:

Čak i igrači Bulsa su stajali u neverici, posmatrajući dešavanja na terenu, a i navijači Čikaga su glasno negodovali zbog odluke.

- Ovo je potpuno preterano. Navijači nisu došli da gledaju sudije, nego dvostrukog MVP-ja - rekli su komentatori koji su prenosili ovu utakmicu.

Inače, Denver je na kraju ipak dobio ovu utakmicu, sa 114:106, a Jokić je do izbacivanja imao 4 poena, 9 skokova i 6 asistencija, i bio je na putu ka još jednom tripl-dablu.