Partizan na krilima Doužera i Kabokla savladao Budućnost u derbiju kola ABA lige

L. I.

Maestralnu partiju pružio je Pi Džej Doužer

• 43
Pi Džej Doužer Foto: ABA league j.t.d/ Dragana Stjepanović

Košarkaši Partizana savladali su Budućnost rezultatom 96:83, u okviru 12. kola ABA lige. Izabranici Željka Obradovića su posle slabog starta utakmice "upalili motore" i do poluvremena stekli prednost od devet poena, koju su do kraja rutinski i održavali.

Početak utakmice nije delovao obećavajuće. Budućnost je meč otvorila sa dve trojke koje su pogodili Mihailović i Makundu, da bi na dva minuta pre kraja prve deonice Podgoričani stigli i do dvocifrene prednosti (22:12). Ipak, Partizan se trojkom Anđušića, te realizovanim slobodnim bacanjima Ledeja vratio na pristojnih minus pet, da bi u zvuk sirene Ferel pogodio za 28:21.

Drugi kvartal protekao je u znaku Obradovićevih izabranika. Naneli je pogodio dve trojke, Kaboklo je dodao jednu, Panter je pogodio sa distance, da bi i Tristan Vukčević uspeo da zabeleži poene, pa je na semaforu u 5. minutu druge deonice stajalo 40:31 u korsit domaćih.

Džejms naneli Foto: ABA League j.t.d./Dragana Stjepanović

Do kraja poluvremena ekipe su koristile svoje napade, da bi Pi Džej Doužer nestvarnim košem preko table u zvuk sirene pogodio za 50:41.

Kako je završio prvi deo igre - tako je započeo drugi. Pi Džej doužer je već u prvom napadu pogodio trojku za delirijum u Areni. Njemu su se pridružili i ostali igrači, pre svih Kaboklo i Ledej, pa je razlika pred poslednju deonicu iznosila 78:64, u korist Beograđana.

Igralo se u serijama, da bi na četiri minuta pre kraja Budućnost pogodila trojku i smanjila razliku na jednocifreni zaostatak. Već u sledećem napadu Mateuš Ponitka je pravovremenim utrčavanjem lako poentirao na obruču i prelomio meč.

Što se košgeterskog učinka tiče najbolji u pobedničkom timu bio je Bruno Kaboklo sa 21 poenom, dok je Doužer postigao 17.

U poraženom sastavu bolji od ostalih bili su Pol sa 16 i Džons sa 14.

Nakon ovog kola Partizan ima skor 9-3, dok Budućnost ima pobedu manje.

Standings provided by Sofascore

TOK MEČA

Četvrta četvrtina

10. minut - 96:83 - Poslednje poene na meču postiže Ognjen Jaramaz. Plejmejker Partizana je pogodio trojku

9. minut - 93:78 - Oba penala za Budućnost pogađa ferel, na drugoj strani takođe siguran sa linije za slobodna bacanja bio je Mateuš Ponitka

7. minut - 91:76 - Ledej postiže dva poena sa linije za slobodna bacanja, dok Budućnost ne koristi dva uzastopna napada

5. minut - 85:73 - Ne pogađa Jaramaz šut u poslednjoj sekundi, a na drugoj strani Džons ostaje sam pod košem i postiže lake poene.

4. minut - 85:71 - Budućnost je upisala nova dva poena, da bi onda onda oba tima propustila šansu da poentiraju. Anđušić pogađa dva penala i donosi +14 Partizanu

2. minut - 83:69 - Mihailović polaže u kontri posle neiskorišćenog napada Partizana, a onda Koprivica upisuje poene lakim zakucavanjem

1. minut - 81:67 - Po jedna trojka na obe strane. Za Budućnost je pogodio Mihailović, dok je kod domaćina precizan bio Vukčević

Treća četvrtina

10. minut - 78:64 - Odlično je prošao Ledej u srce reketa, Jagodić Kuridža nije uspeo da ga zadrži, a Partizanov Amerikanac pogađa uz faul. Ipak, slobodno bacanje nije pogodio. na drugoj strani Ferel je pogodio šut za tri poena.

9. minut - 72:61 - Kaboklo je poentirao u dodatno slobodno bacanje, da bi oba slobodna bacanja na drugoj strani pogodio i Marko Jagodić - Kuridža.

9. minut - 69:59 - Popović je postigao nove poene za Budućnost, a onda je Jaramaz mekanim izbačajem pocepao mrežicu. Džons je lako rešio situaciju protiv Anđušića, pa je na semaforu ponovo +10 u korist Beograđana

8. minut - 67:55 - Ferel nije iskoristio napad, a onda je napravio faul kojim je poslao Pantera na liniju za slobodna bacanja. Precizan je Partizanov kapiten oba puta

7. minut - 65:55 - Iskupio se Makudnu za greške u prethodnim napadima, pogodio je uz faul Vukčevića, a zatim realizovao i dodatno slobodno bacanje. Kaboklo zakucavanjem vraća Partizanu dvocifrenu prednost

6. minut - 63:52 - Pogađa trojku Bruno Kaboklo, a onda Makundu pravi novu grešku, ovoga puta faul u napadu.

5. minut - 60:52 - Promašio je naneli šut za tri, ali Makundu na drugoj strani ne greši

4. minut - 60:50 - Makundu pogađa dva penala, a onda je na drugoj strani precizan za tri poena bio tristan Vukčević

3. minut - 57:48 - Fantastični Pi Džej Doužer postiže nove poene, Podgoričani pogađaju trojku za - 9. Precizan van linije 6.75 bio je Rajt

2. minut - 55:45 - Odlična odvbrana crno - belih. Budućnost je imala dodatnih 14 sekundi posle ofanzivnog skoka, ali nisu uspeli da materijalizuju ovu činjenicu. Doužer jednostavno pleše po terenu, upisuje nove poene, a onda zakucava i Džons i donosi dva poena za Budućnost.

1. minut - 53:43 - Lake poene beleži Andrija Slavković na odtvaranju drugog poluvremena, a njima je prethodila izgubljena lopta Kevina Pantera. Gde je stao u prvom delu, nastavlja i u drugom, Doužer pogađa šut za tri poena. Sada Partizan ima dvocifrenu prednost.

Druga četvrtina

10. minut - 50:41 - Crno - beli sa +9 odlaze na odmor pošto je nestvaran šut preko table uz zvuk sirene pogodio Pi Džej Doužer

9. minut - 48:41 - Budućnost postiže lake poene pod košem, a na drugoj strani Zek Ledej lako rešava situaciju i postiže koš

9. minut - 46:39 - Panter pogađa sa distance iz driblinga, Budućnost ne koristi svoj napad, a Naneli novim poenima vraća Partizanu +7

7. minut - 40:36 - Trojku za Podgoričane pogađa Jogi Ferel, pošto je prethodno Bruno Kaboklo promašio zakucavanje. Slavković pogađa dva penala i vraća svoj tim na pristojnih -4

5. minut - 40:31 - Popović promašuje šut za dva poena, dok Partizan uvećava svoju prednost na maksimalnih +9. Precizan je bio Vukčević

4. minut - 38:31 - Makundu promašuje zicer i gubi loptu pod košem, na drugoj strani precizan je bio Tristan Vukčević. Zategli su domaći odbranu da bi Panter sa svoje pozicije pogodio novu trojku i izbacio Budućnost iz "zone komfora"

3. minut - 33:31 - Ne snalazi se Budućnost najbolje, a iz tajm - auta Jagodić Kuridža pravi faul u napadu. Partizan nakon neiskorišćenog napada dolazi do lakih poena preko Pantera, da bi Naneli novom trojkom doveo crno - bele u vođstvo

2. minut - 28:31 - Polovični su bili i Podgoričani sa penala, da bi na drugoj strani Džejm Naneli posle finte pogodio šut za tri poena. Ipak, Jogi Ferel se najbolje snalazi u reketu crno - belih i održava kakvu - takvu prednost svog tima. Još jednu trojku pogađaju izabranici Željka Obradovića, ovog puta Bruno Kaboklo pa je Andrej Žakelj prinuđen da zatraži tajm - aut.

1. minut - 22:28 - U prodoru je bio Mateuš Ponitka koji je fauliran, ali je bio polovičan sa linije penala

Prva četvrtina

10. minut - 21:28 - Ledej je nakon faula oba puta precizan sa linije za slobodna bacanja. U ekipi Budućnosti polovičan sa penala bio je Petar Popović. Anđušić je pogodio trojku, da bi na isteku četvrtine precizan bio i Jogi Ferel.

9. minut - 16:25 - Odgovaraju crno - beli posle tajm-auta. Nakon Anđušićevog promašenog šuta za tri poena Doužer pogađa iz ofanzivnog skoka, da bi i u sledećem napadu takođe pogodio. za ekipu Budućnosti novu trojku upisao je večeras fenomenalni Brendon Pol.

8. minut - 12:22 - Ne pogađa Ledej iz reketa, a Brendon Pol postiže svoju treću trojku iz isto toliko šuteva. Partizan je na dvocifrenom minusu

7. minut - 12:19 - Nove poene za Partizan beleži Kaboklo, da bi Makundu zakucavanjem, a onda i Rajt trojkom doneli Podgoričanima najveću prednost na meču

6. minut - 10:14 - Posle sjajne odbrane Smailagića poene u kontri upisao je Doužer. Budućnost je ekspresno odgovorila pošto je šut za tri poena pogodio Brendon Pol

6. minut - 8:11 - Sjajno igra Bruno Kaboklo. Postigao je pogodak uz faul, a potom pogodio i slobodno bacanje.

5. minut - 5:11 - Pokušao je Panter za tri poena ali nije pogodio. Na drugoj strani polovičan sa linije slobodnih bacanja bio je Rajt

4. minut - 5:10 - Kaboklo je bio neprecizan pod košem, da bi na drugoj strani prve poene upisao Džons

3. minut - 5:8 - Pogađaju i crno - beli van linije 6.75. Precizan je bio Bruno Kaboklo, dok je asistenciju upisao Ognjen Jaramaz. U prethodnom napadu Panter je promašio šut sa distance

2. minut - 2:8 - Budućnost je večeras šuterski raspoložena, pa trojkom Makundua dolaze do šest poena prednosti. Na drugoj strani Ledej je pogodio dva penala posle faula Slavkovića

1. minut - 0:3 - Oba tima igraju u grču, ali početnu prednost stiču Podgoričani trojkom Mihailovića

SASTAVI TIMOVA

Partizan: Vukčević, Ledej, Drezgić, Koprivica, Panter, Smailagić, Jaramaz, Naneli, Anđušić, Dožer, Ponitka, Kaboklo

Budućnost: Mihailović, Ilić, Ros, Slavković, Makundu, Ferel, Džons, Jagodić Kuridža, Vilijams, Rajt, Popović, Pol.

PRE MEČA

Ovaj duel dolazi crno-belima posle gostovanja, i pobede, nad Žalgirisom u Evroligi, a pred duplo kolo i gostovanja Valensiji i Realu.

Pred meč sa Podgoričanima trener crno-belih Željko Obradović je istakao da njegov tim ima samo jedan trening za pripremu.

- Misli su nam još noćas bile okrenute ka subotnjoj utakmici i duelu protiv ekipe Budućnosti. Sutra nam u Arenu dolaze naši sportski prijatelji i velika nam je želja da im pokažemo naše gostoprimstvo i da utakmica protekne u pravoj sportskoj atmosferi. Pred nama je danas jedan trening na kom ćemo pokazati neke važne elemente za sutrašnju utakmicu i pokušati da se pripremimo na najbolji mogući način. Budućnost je protivnik koji zaslužuje veliko poštovanje i samo sa maksimalnim mogućim pristupom i igrom na visokom energetskom nivou možemo da se nadamo dobroj utakmici po nas - rekao je Obradović za klupski sajt.

Partizan je saopštio da će na nivo 400 besplatno moći učenici osnovnih škola. Sve što je potrebno jeste da učenici na ulazu pokažu đačku knjižicu, pasoš ili drugi dokument koji potvrđuje njihov uzrast.