Loše, gore, Detroit: Pistonsi oborili negativan rekord NBA lige

M. M.

Naravno, navijači su ponovo pevali gazdi da proda klub

• 0
Detroit Pistons Foto: AP/Tanjug

Ono što se verovatno i očekivalo, u noći između utorka i srede dobilo je konačnu potvrdu- Detroit je oborio negativan rekord NBA lige po broju uzastopnih poraza u jednoj sezoni!

Pistonsi su ponovo izgubili od Bruklina (igrali u nedelju u Njujorku), ovoga puta kod kuće rezultatom 118:112, te su tako upisali svoj 27. poraz i "pretekli" Klivlend i Filadelfiju.

Kavsi su u sezoni 2010/11 imali 26 vezanih poraza, koliko i Seventisiksersi tri sezone kasnije. Zanimljivo, Filadelfija ima najduži niz od 28 poraza, ali su to ostvarili tokom dve sezone - krajem 2014/15 i početkom 2015/16. Priliku da se izjednače, Detroit će imati protiv Bostona.

Zanimljivo je da je Detroit poveo sa 22:8 i činilo se da bi konačno mogli da pobede, da bi Netsi stigli do 31:25. Nedugo zatim upisali i seriju 9:0 te tako poveli sa 42:38. Na poluvremenu je bilo 61:54 za goste.

Uspeli su Pistonsi jednom da izjednače u trećoj četvrtini, potom još jednom i da povedu sa 77:76, da bi poslednje vođstvo imali pri rezultatu 97:94. Nets su tada ubacili trojku, posle toga dva puta otišli na +8 i meč rešili u svoju korist.

Kameron Džonson je predvodio Netse sa 24 poena, dok je Mikal Bridžis dodao 21. Kem Tomas je ubacio 17, a identičan dabl-dabl učinak su ostvarili  Nik Klekston i Dejron Šarp - 11 poena i 11 skokova.

Kada je u pitanju Detroit, čiji navijači su ponovo pevali gazdi da proda tim, Kejd Kaningem je imao 41 poen i devet skokova. Hrvat Bojan Bogdanović je ubacio 23, Burks je dodao 15, a Džejlen Duren 12 poena i 15 skokova.