Brutalna partija Jelavića poništila sve partije Borca: Mega slavila ubedljivim rezultatom

S. P.

Borac borben, ali nedostajalo je više koncentracije

• 0
KK Borac Čačak - KK Mega Foto: ABA liga/Dragana Stjepanović

Košarkaši Mege pobedili su danas Borac u Čačku rezultatom 94:78 u meču 15. kola ABA lige i tako ponovo ostvarili ukupno pozitivan skor na tabeli.

Mega je mnogo bolje otvorila meč i već u prvoj deonici stekla dvocifrenu prednost. Borac je uspeo da se vrati i do poluvremena smanji na minus pet (38:43).

Mega je, međutim, nastavila da kontroliše utakmicu, a sve je bilo jasno kad se u poslednjih sedam minuta ušlo sa plus 12 za Beograđane (75:63).

Andrija Jelavić je bio najefikasniji u Megi sa 22 poena, Uroš Plavšić je dao 16, 13 Petar Kovačević, 11 Omerćan Iljasoglu, a 10 Stefan Miljenović.

Ronaldo Segu sa 17 poena je predvodio Borac, Danilo Tasić je dao 12, a Tajler Birts, Džavon Frenklin i Bojan Tomašević su dali po 11.

U narednom kolu Borac gostuje Crvenoj zvezdi, dok će Mega dočekati FMP. Borac sad ima skor 7-8, a Mega 8-7.