≫

Vreme čitanja: oko 2 min.

Jokićev istorijski meč se pretvorio u debakl Denvera

M. M.

Juta vodila bukvalno čitavo vreme i zasluženo je očitala lekciju Nagetsima koji su smanjili rezultat tek u poslednja dva minuta

• 2
Nikola Jokić Foto: AP/Tanjug

Košarkaški Denvera odigrali su očajan meč na gostovanju Juti i na kraju su doživeli težak poraz rezultatom 124:111! Iako krajnja cifra to ne govori, Džezeri su tek u finišu utakmice dozvolili da se njihova velika prednost istopi - kada su na terenu ostali samo rezervisti.

Srpski košarkaš Nikola Jokić ponovo je imao odlične brojke i duel sa Džezerima završio je sa 27 poena, 11 skokova i šest asistencija. Uz napomenu da je većinu poslednje četvrtine presedeo na klupi.

Ipak, ono po čemu će Jokić pamitit ovu noć jeste ulazak u istoriju NBA lige i "preskakanje" Lebrona Džejmsa. Naime, Srbin je postao najmlađi igrač koji je imao 13,000 + poena, 6,000 + skokova i 4,000 + asistencija.

S druge strane, bila je ovo utakmica koja će vrlo brzo pasti u zaborav kada je u pitanju Denver. Sem početnog vođstva od 2:0, Jokić i ekipa više nijednom nisu uspeli ni da izjednače rezultat, a već posle prve deonice imali su dvocifren minus (35:24)!

Jokić je istu završio sa osam poena, četiri asistencije i dva skoka, dok je do poluvremena imao učinak 15 poena, šest asistencija i pet skokova. Denver je, inače, kaskao celo vreme i rezultat na poluvremenu je bio 71:53 u korist domaćeg tima.

Otišla je Juta na +23 na početku treće deonice (78:55), Denver je smanjio na -13 u jednom trenutku (84:71), da bi izabranici Majka Melouna nastavili po starom i ponovo su debelo zaostajali (97:75).

Imala je Juta 99:78 na ulasku u poslednju deonicu, a Džamal Marej i Kaldvel-Poup su i tim trenucima jedini bili dvocifreni uz Jokića koji je imao 25 poena i 10 skokova na svom kontu. Od toga 10 sa linije penala.

Srpski košarkaš je start četvrte deonice dočekao na klupi, dok su i u Juti šansu dali rezervistima. Klarkson je, doduše, najviše i igrao, te je meč završio kao najefikasniji sa 27 poena.

Jokić se na teren vratio sredinom poslednje četvrtine, kada je Juta i dalje imala preko 20 razlike, pa je uspeo samo da popravi statistiku pre nego što se vratio na klupu. Ne i da promeni bilo šta kada je u pitanju krajnji rezultat koji je, na kraju, prihvatljiv za Nagetse. Podsetimo, Juta je imala +25 na nekoliko minuta pre kraja.

Marej je imao 17 poena u redovima Denvera, dok su Gordon i Kaldvel -Poup jedini još bili dvocifreni sa po 12.

Kod Jute je Lauri Markanen bio sjajan i ostvario je dabl-dabl učinak od 26 poena i 11 skokova. Kolin Sekston je ubacio 22, dok je Džon Kolins dodao 15.