U Splitu vole Cedevitu: Tim iz Stožica igrao kako mu je protivnik svirao

S. P.

Nije delovalo kao da može doći do preokreta

• 0
KK Split - KK Cedevita Olimpija Foto: ABA liga/Split/Ivica Cavka

Košarkaši Cedevita Olimpije gostovali su ekipi Splita u meču 16. kola ABA lige i ostali su poraženi rezultatom 93:85, po četvrtinama 25:20, 30:27, 19:17, 19:21.

Ljubljančani nisu uspeli niti u jednom trenutku da pariraju protivniku, niti su bili blizu bilo kakvog preokreta.

Poveli su na samom startu utakmice, ali su tu istu prednost izgubili već u trećoj minuti utakmice, kada je serijom 7-0 Split uspostavio predsost koju je držao do samog kraja.

Split je uspeo u jednom trenutku da povede maksimalnom razlikom od čak 16 poena, ali na kraju su slavili sa osam poena prednosti.

Najbolji pojedinac Splita bio je Šenon Šorter sa 25 poena, šest skokova i osam asistencija. Pratili su ga Kalajdžić sa 14 poena i četiri asistencije, Funderburk sa 14 poena i Saliven sa 13 poena i osam skokova.

U ekipi gostiju istakao se vanserijski Karlo Matković sa 21 poenom i 12 skokova, a poenterski su raspoloženi bili i Stjuart i Radović sa 14, odnosno 11 poena.

Split će narendo kolo gostovati ekipi Borca iz Čačka, dok će Cedevita Olimpija ugostiti Igokeu u 17. kolu ABA lige.