"Šumadijski rokenrol" u Nišu: Čačak eliminisao Borac i zakazao potencijalni duel sa Zvezdom

S. J.
L. I.

Fenomenalan meč odigrao Petar Grojić

• 3

Već na samom startu Kupa Radivoja Koraća desila se svojevrsna senzacija. Naime, Borac je eliminisan iz daljeg toka takmičenja pošto je u gradskom derbiju poražen od Čačka 94 sa

Krenuo je Borac silovito u ovaj meč, sredinom prvog kvartala imali su 21:11, ali je Čačak 94 uspeo da postigne četiri vezana i prvi kvartal završi sa podnošljivim minusom od -6 (21:15).

Druga deonica pripala je Čačku, a posebno su se istakli Stajčić i Lakić koji su bili nerešiva enigma za sastav Dejana Mijatovića. Borac je nakon prvog poluvremena imao prednost od 38:35, da bi u drugom periodu igre postojao samo jedan tim - Čačak 94.

Nastavak meča obeležio je Petar Grojić. Bek Čačana pogađa je u odlučujućim trenucima, a njegov tim je posle treće deonice vodio sa ubedljivih 12 poena prednosti.

Do kraja susreta izabranici Đorđa Mićića su rutinski sačuvali prednost i uspeli da zabeleže važan trijumf.

Što se košgeterskog učinka tiče, najbolji u pobedničkom timu bili su Petar Grojić sa 20 i Stefan Lakić sa 19 , dok su se kod gostiju istakli Ronaldo Segu sa 21, odnosno Uroš Čarapić sa 17 poena

Čačak će se u meču za finale sastati sa boljim iz duela FMP-Crvena zvezda, a taj duel je na programu od 20. časova.

Podsećanja radi, ovo je bila tek treća pobedda tima iz KLS nad abaligašem u završnici kupa u poslednjih 10 godina.

Borac - Čačak 94 64:73 (21:15, 17:20,11:26, 15:12)

TOK MEČA UŽIVO

IV ČETVRTINA

10. minut - (64:73) - Kraj meča.

9. minut - (62:72) - Borac u veoma teškoj situaciji. Lakić poenima odveo Čačak 94 na +10

7. minut (61:68) - Fenomenalan koš Grojića i Čačak je ponovo na +8.

5. minut (61:66) - Vredna trojka za Čačak 94, postiže je Stefan Lakić. Ipak, na drugoj strani istom merom utzvraća Ronald Segu.

4. minut - (58:63) - Fenomenalna igra Borca u ovim trenucima. Segu postiže poene, a potom i Tomašević.

3. minut - (54:63) - Segu je polovičan sa linije penala, ali već u sledećem napadu lagano poentira na obruču. Mićić traži tajm-aut

2. minut - (51:63) - Borac je pred eliminacijom. čačani ne uspevaju da postignu poene, a sa linije za slobodna bacanja Pulijan je neprecizan oba puta.

III ČETVRTINA

10. minut - (49:61) - Fenomenalno igra Grojić u ovim trenucima. Postiže 16 poen košarkaš Čačka 94 i vodi svoj tim na velikih +12

9. minut - (48:59) - Druga trojka Lakića za ubedljivo vođstvo Čačka 94. Stajčić poentira iz reketa

8. minut - (46:54) - Koristi Borac napad iz tajm-auta, a Segu je lakim poenima smanjio zaostatak svog tima.

KK Borac- KK Čačak 94, Kup Radivoja Koraća, četvrtfinale Foto: MN Press/Nebojša Paraušić

7. minut - (44:51) - Promašuje Čarapić šut za tri poena, a na drugoj strani Gorić ubacuje trojku. Tajm-aut traži Dejan Mijatović

6. minut - (44:48) - Pulijan je zaradio ličnu grešku, ali je nakon toga svirana i nesportska lična greška Seguu. Pogađaju oba košarkaša svoje penale.

3. minut - (43:46) - Ne uspeva da pogodi Bojan Tomašević. Na drugoj strani dva slobodna bacanja imaće Grojić. Bio je polovičan sa linije penala.

2. minut - (41:43) - Pulijan pogađa ulaz, a onda u narednom napadu postiže poene sa poludistance.

1. minut- (41:39) Čačani serijom 4:0 povratili prednost. Ipak, Segu pogađa trojku i Borac opet vodi.

II ČETVRTINA

10. minut - (38:35) Faul od odbrane pravi Aleksa Uskoković, ovo je njegova prva lična greška. Promašuje Stefan Lakić šut za tri, ali fenomenalni Stajčić postiže nove poene.

9. minut - (38:33) - Nova trojka za Čačak 94 koju postiže Dumić i Dejan Mijatović ponovo traži tajm-aut. Odlično je Čarapić napao Bunića i pogodio uz faul. Siguran je i sa linije za slobodna bacanja. Odbranio se Borac, a onda je Uroš Čarapić pogodio trojku.

8. minut - (32:30) - Uspeli su košarkaši Borca da pronađu pukotinu u odbrani Čačana. Sa distance pogađa Aleksa Uskoković. Na drugoj streni nova trojka Grojića

7. minut - (30:27) - Skuplja Frenklin promašaj Segua i postiče nove poene. Promašuje Pulijan flouter, ali Grojić pogađa trojku za svoj tim. Druga trojka za "plave"

6. minut - (28:24) - Segu će na liniju penala posle Dumićevog faula. Oba puta je siguran plejmejker Borca

5. minut - (26:24) - Fantastično proigravanje Stajčića, a Lakić beleži deveti poen. Odlična akcija.

4. minut - (26:22) - Odlično se snaša Stajčić koji iz ofanzivnog skoka beleži svoj šesti poen. Čarapić postiže trojku. Ovo su prvi poeni iz igre za tim Dejana Mijatovića u ovoj deonici.

3. minut - (23:20) - Promašuje Filip Dumić šut za vođstvo, a na drugoj strani je faulirao Uroša Čarapića koji će izvesti dva penala. Borac već šest minuta nije postigao poene, a to prekida Čarapić koji je siguran oba puta

2. minut - (21:20) - Promašuje Segu šut za tri poena, a Stefan Lakić posle ofanzivnog skoka poentira i tera Mijatovića da zatraži tajm-aut

1. minut - (21:18) - Promašuje trojku Miloš Stajčić, dok je na drugoj strani fauliran Aleksa Uskoković. Dobra reakcija košarkaša Čačka u odbrani, a poene uz faul beleži Stajčić. Pogađa i dodatno slobodno bacanje.

I ČETVRTINA

10. minut - 21:15 - Faul pravi Nikola Pešaković, a sa linije za slobodna bacanja oba puta je neprecizan Tomašević.  Pogađa Stajčić za dva poena

9. minut - 21:13 - Ne koristi Filip Rebrača horog, a Trej Pulijan će imati dva penala posle faula Tomaševića. Siguran je bek Čačka oba puta. Ovo su njegovi prvi poeni

7. minut - 21:11 - Dobra odbrana Manojlovića, ali na drugoj strani šut sa distance promašuje Segu. Promašuje Stajčić šut za tri poena za ekipu Čačka, a Frenklin na drugoj strani ne greši. Tajm-aut za Čačak

6. minut - 18:11 - Raspucale su se obe ekipe. Pogađa Manojlović šut za tri poena, i Borac ponovo ima +4. Odbranio se Borac, a Frenklin zakucava uz faul. Koristi i dodatno slobodno bacanje

5. minut -  12:11 - Prva trojka za ekipu Čačka. Na drugoj strani Čarapić ekspresno odgovara

0:0 - Meč je počeo!

PRE MEČA

Borac u ovaj susret ulazi kao veliki favorit, što je bilo i očekivano, ali u više navrata smo videli da je u sportu sve moguće.

Kada je reč o ekipi Čačka 94, ovo je istorijski prvi nastup ovog kluba u Kupu Radivoja Koraća, i ova ekipa je jedan od dva debitanta ove sezone, a drugi je Hercegovac iz Gajdobre.

Čačak 94 je svoje mesto u borbi za "Žućkovu levicu" rezervisao pobedom nad Dinamikom sa 88:71 u polufinalu drugog stepena Kupa Srbije, dok je Borac obezbedio učešće kao jedan od najboljih srpskih klubova.

Podsetimo, Kup Radivoja Koraća na programu je od 14. do 17. februara, a sve utakmice igraće se u hali "Čair" u Nišu.