≫

Pejsersi olakšali posao Jokiću: Oklahoma posle poraza izjednačena sa Denverom na Zapadu

S. P.

Minule noći odigran je veliki broj mečeva, a jedan od njih je pomogao Jokiću

• 0
Oklahoma siti Tander - Indijana Pejsers Foto: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

Košarkaši Oklahoma siti Tandera odigrali su meč na svom terenu protiv Indijana Pejsersa i nisu uspeli da održe pobedu prednosti u odnosu na Denver Nagetse. Pejsersi su slavili rezultatom 121:111, po četvrtinama 22:17, 36:29, 36:41, 27:24.

Prilično dominantna partija je viđena od Pejsersa, ne toliko individualno od igrača, koliko timski. Tanderi su gubili skoro 48 minuta utakmice, osim u jednom kratkom periodu pred kraj treće deonice tokom naleta.

Najraspoloženiji u ekipi pobednika bio je Majls Tarner sa 24 poena, a Paskal Sijakam je ubacio dabl-dabl sa 18 poena i 11 skokova. Dabl-dabl je imao i Tajris Haliburton sa 18 poena i 12 asistencija.

U timu iz Oklahome Šej Gildžes-Aleksander je odigrao MVP partiju od 30 poena, 10 skokova i pet asistencija, a Čet Holbgrin je dodao dabl-dabl sa 15 poena i 13 skokova.

Pejsersi su ovom pobedom ostvarili šesto mesto na Istoku, dok je na Zapadnoj konferenciji Oklahoma još uvek prva, ali više nemaju pobedu prednosti u odnosu na Nagetse, pa timovi dele skor od 45 pobeda i 20 poraza. Do kraja sezone im je ostalo još 17 utakmica.