Jović dominirao u pobedi Majamija: Šuterska rapsodija srpskog reprezentativca

S. P.

Veliku priliku je dobio Nikola u meču protiv kvalitetnog protivnika

• 0
Nikola Jović Foto: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

Košarkaši Majami Hita savladali su ekipu Klivlend Kavalirsa, a jedan od najboljih igrača bio je naš Nikola Jović, za konačni rezultat 107:104.

Majami je vodio celu utakmicu sve do poslednje četvrtine kada je došlo do malog preokreta, međutim preokret je bio kratkog daha, a Hit je uspeo da slavi na kraju dovoljnom pobedom.

Nikola Jović je na terenu proveo čak 33 minuta, a za to vreme je postigao 14 poena, šutnuo čak 10 puta za tri poena i pogodio četiri, a naspram toga uhvatio šest skokova i po jednu rampu, asistenciju i ukradenu loptu.

Najbolji pojedinac bio je Džimi Batler sa 30 poena, četiri skoka i pet asistencija, a Rozir je dodao 24 poena. U Klivlendu je Džeret Alen postigao dabl-dabl sa 25 poena i 20 skokova.

Klivlend je trenutno treći na Istočnoj konferenciji sa skorom 43 pobede i 26 poraza, dok je Majami sedmi sa skorom 38 pobeda i 31 poraz.