≫

Tristan Vukčević debitovao za Vašington protiv Toronta i posle Partizana upisao svoje prve NBA minute

S. G.

IMao je toliko vremena da "oseti" parket...

• 7
KK Partizan, Media Day, Tristan Vukčević Foto: Nikola Tomić

Košarkaši Vašington Vizardsa savladali su na svom terenu Toronto Reptorse, 112:109,  a ovaj meč je bio posebno značajan za srpskog košarkaša Tristana Vukčevića, upisao svoje prve NBA minute posle nastupa u Partizanu.

Bivši košarkaš crno-belih je u svojih prvih 3 minuta na terenu uspeo da "oseti" parket" i zabeleži jedan skok.

Utakmica je bila vrlo izjednačena, a timovi su se smenjivali u vođstvu. U prvoj četvrtini, Raptorsi su imali minimalnu prednost 25:23. Međutim, VIzardzi su se vratili u drugoj četvrtini, za 51:48 na poluvremenu.

Treća četvrtina je bila izuzetno dinamična, sa oba tima koji su se borila za vođstvo.

Izabranici trenera Darka Rajakovića uspeli su da naprave seriju 10:2 sredinom treće četvrtine i dođu do +11. Ali, Vizardsi se, predvođeni Avdijom vraćaju serijom 7:0.

Gosti su imali prednost 81:77, a onda je usledila neizvesna završnica u kojoj su se bolje snašli domaći i upsali trijumf.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Avdija sa 22 poena i 13 skokova, dok je 18 poena uz 12 asistencija dodao Pol. Na drugoj strani je Trent Džunior postigao 31 poen.