L. I.

Odlučujući susret na programu je 3. aprila

• 0
Dušan Alimpijević Foto: Seskimphoto / imago sportfotodienst / Profimedia

Košarkaši Bešiktaša savladali su Burž rezultatom 82:71, u drugoj utakmici polufinala Evrokupa. Tim koji sa klupe predvodi Dušan Alimpijević je na taj način izborio treći susret koji će odlučiti koja od ove dve ekipe će se boriti za trofej.

Čitav susret bio je prilično ujednačen, a gostujući tim je na poluvremenu imao četiri poena prednosti (36:32). Ipak, turski sastav je u nastavku zaigrao bolje, treći kvartal rešio rezultatom 27:17 i sa plus šest ušao u poslednju četvrtinu.

Do kraja susreta izabranici Dušana Alimpijevića nisu dozvolili iznenađenje, te su tako upisali vredan trijumf koji ih ostavlja u borbi za trofej.

Što se košgeterskog učinka tiče, u pobedničkoj ekipi istakakli su se Metjuz i Mičel sa po 17 poena, dok je u ekipi Burža raspoložen bio Majk sa 19 koševa.

Treći meč ova dva rivala na programu je 3. aprila u Francuskoj.