≫

Krilni centar Budućnosti izveo potez utakmice: Pogledajte monstruozno zakucavanje Makundua preko Zeka Ledeja

E. S.

Ipak, crno-beli su slavili u ovom duelu

• 1

Košarkaši Partizana savladali su Budućnost u Podgorici rezultatom 89:83, u okviru 25. kola ABA lige. Ovom pobedom izabranici Željka Obradovića osigurali su drugu poziciju pred plej-of ABA lige, a meč su prelomili tek u poslednjoj deonici.

Prvo poluvreme bilo je prilično ujednačeno, a u prilog tome govori i rezultat kojim se otišlo na odmor (44:44).

U nastavku susreta crno-beli su pre svega dobrom igrom u odbrani  uspeli da treći kvartal reše u svoju korist rezultatom 26:19. I kada se činilo da će u poslednjoj deonici rutinski odraditi posao - usledila je drama.

Upravo je u poslednjim minutima viđen i najlepši potez meča. Na semaforu je stajalo 82:79, kada je Makundu primio loptu blizu koša i zakucao preko Ledeja uz faul.

Ipak, na kraju su se radovali crno-beli, jer je upravo Zek Ledej pogodio jako bitnu trojku na 30 sekundi pre kraja.

Monstruozno zakucavanje Joana Makundua možete pogledati na snimku u vrhu teksta.