Aco Petrović analizirao dramatičnu pobedu Denvera i Jokića: "Kako jedan detalj može da napravi razliku"

S. T.

Legendarni hrvatski trener se osvrnuo na poslednjih 30 sekundi meča

• 1
Aleksandar Aco Petrović, selektor Brazila Fot. Wojciech Figurski / 058spor / Zuma Press / Profimedia

Utakmica između Denvera i Lejkersa koja je donela pobednički koš Džamala Mareja u zadnjoj sekundi i novi tripl-dabl Nikole Jokića, očigledno je imala daleke odjeke - 101:99.

Nema ko ovoga jutra ne priča o duelu Nagetsa i Jezeraša, a posebno je interesantan način na koji je Denver na kraju uspeo da upiše pobedu.

Iako je gubio čak 47 minuta, stigao je do izjednačenja pred poslednji minut i tu odigrao dovoljno pametno da stigne do situacije da šutira za pobedu, što se na kraju i desilo.

Sve to je prokomentarisao i poznati hrvatski trener Aco Petrović putem svog profila na društvenoj mreži "X", gde je analizirao poslednji posed Lejkersa, a potom i Denvera.

- Kako jedan detalj pravi razliku od pobednika do gubitnika. Lebron, praktično može da kontroliše posed gotovo do samog kraja utakmice, ali odbrambeni igrač koji ga čuva ispada iz igre, pa Lebron odmah uzima otvorenu trojku i promašuje, te tako da je Denveru i Mareju šansu. Game over - napisao je Petrović.

Nova utakmica dva tima na programu je u petak rano ujutru od 04.00 časa po našem vremenu.