Zaista im nije mesto u Evroligi: Alba žestoko deklasirana na gostovanju Bajernu u košarkaškoj Bundesligi

S. P.

Laka pobeda Bavaraca...

• 0
KK Bajern Minhen - KK Alba Berlin Foto: IMAGO / imago sportfotodienst / Profimedia

Košarkaši Bajerna iz Minhena deklasirali su ekipu Albe pred domaćim navijačima u 32. kolu nemačke košarkaške Bundeslige rezultatom 77:53.

Alba je uspela da vodi tokom prve četvrtine, međutim njihovo vođstvo je bilo prilično kratkog daha, pošto je preokret usledio već posle 11. minuta, da bi prednost trajala do samog kraja utakmice, a u jednom trenutku bila na 32 poena razlike.

U domaćem timu poeni su bili veoma dobro raspoređeni, pa su samo dva igrača meč završili dvocifrenim brojem poena, a to su Karsen Edvards i Jan Niklas Vimberg sa 11 poena.

Kod gostiju je priča slična, Met Tomas je vodio Albu sa 12 poena, dok je Jani Vetsel ubacio deset poena uz četiri skoka.

Bavarci su tako sa na prvom mestu sa 27 pobeda i pet poraza, dok je Alba sa tri pobede manje drugoplasirana, a Čemnic je pao na treće mesto.