Olimpija Milano ubacila 104 poena i poravnala u četvrtfinalu Palakanestra: Šilds odigrao partiju sezone

S. T.

Ni Trento se nije obrukao, naprotiv

• 0
KK Armani - KK Partizan Foto: Simone Lucarelli/IPA Sport / ipa / IPA / Profimedia

NBA utakmica u četvrtfinalu italijanskog Palakanestra! Olimpija Milano i Trento odigrali su spektakularan drugi meč serije i ubacili su zbirno 197 poena, pri čemu je trijumf odnela evroligaška ekipa - 104:93.

Tim Etorea Mesine je već do poluvremena uspeo da postigne neverovatnih 65 poena i tada se moglo naslutiti da će pobeda ostati u rukama domaćina koji je imao +17 (65:48), što se na kraju i desilo.

Jedini manji pad u igri Armanija dogodio se u poslednjoj četvrtini, kada je Trento uspeo da ublaži poraz. Može se reći da je gostujući tim igrao zaista dobro u napadu, ali da je imao ogromnih problema da na drugoj strani zaustavi Ševona Šildsa.

Prvotimac Olimpije uspeo je da ubaci čak 28 poena uz tri skoka i pet asistencija, dok je Nikolo Meli dao 18 poena. Dvocifreni su bili još Donta Hol sa 11 poena, te Kajl Hajns i Nikola Mirotić sa po 10 poena.

Na drugoj strani, Kamar Boldvin je postigao 22 poena, koliko je imao i Prentis Hab, dok je Met Muni dao 10 poena.

Trento je prvi meč u Milanu dobio sa 84:85, tako da je sada u seriji 1:1. Treći meč igra se 17. maja.