Trener Denvera otkrio loše vesti pred majstoricu sa Oklahomom: "Zabrinutost je velika..."

M. M.
M. M.    ≫   
Čitanje: oko 2 min.
  • 0

Ostala je ekipa Denvera u igri za finale Zapada! Pobedom nad Oklahomom rezultatom 119:107, izborili su sedmu utakmicu polufinalne serije, ali slavlje u Koloradu nije moglo da prođe bez strepnje. Glavni razlog za brigu jeste povreda jednog od ključnih igrača – Arona Gordona.

Iskusni krilni košarkaš se povredio pred sam kraj meča. Prilikom jedne akcije, Gordon je izgubio loptu driblajući o sopstvenu nogu, a dok je pokušavao da je stigne, uhvatio se za zadnju ložu leve noge i vidno pokazao da trpi bolove.

Iako je ostao na parketu još nekoliko napada, bilo je jasno da nije u potpunosti spreman – kretanje mu je bilo ograničeno, a u igri gotovo da nije učestvovao. Nakon što je izašao iz igre na 1:10 do kraja, vratio se nakratko, ali je ubrzo trajno napustio teren, samo 17 sekundi kasnije, tokom izvođenja slobodnih bacanja.

Privremeni trener Denvera Dejvid Adelman nije imao konkretne informacije o ozbiljnosti povrede nakon meča, ali je naglasio da je stepen zabrinutosti – visok.

Još je rano za procenu, ali zabrinutost je velika. Dobra stvar je što imamo dva puna dana da vidimo kako će se situacija razvijati – rekao je Adelman novinarima posle meča.

Gordon je tokom plej-ofa bio jedan od heroja tima – posebno zahvaljujući ključnim poenima i partijama u prvim serijama – ali je u poslednja dva meča protiv Oklahome ipak bio ispod svog standarda. U petom meču je imao 13 poena, pet skokova i tri asistencije, dok je u šestom završio sa skromnih pet poena, sedam skokova i sedam asistencija.

Još uvek nije poznato da li je u pitanju prava povreda zadnje lože ili samo grč, ali jasno je da će Gordon učiniti sve da bude spreman za majstoricu u nedelju. U slučaju da ipak ne bude mogao da zaigra, Denver će se verovatno osloniti na veće minute za rezervna krila – Pejtona Votsona i Džulijana Strotera, koji je u šestoj utakmici imao sjajnu rolu sa 15 poena i bio jedan od ključnih faktora u pobedi.

(Telegraf.rs)

Video: Najbolji potezi meča Partizana i Spartaka

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA