
Navaru nije pravo što je Parker prešao u Partizan: "Nije se timski uklopio, barem smo se rešili visoke plate"
Nakon dve uspešne sezone u Barseloni, američki košarkaš Džabari Parker odlučio je da karijeru nastavi u drugom klubu, a sve češće se pominje da će se priključiti Partizanu.
Katalonski klub je potvrdio rastanak sa bivšim NBA igračem, uz napomenu da je odluka doneta zajednički, iako je finansijska situacija u klubu takođe igrala važnu ulogu.
Generalni menadžer Barselone, Huan Karlos Navaro, priznao je da se tim odriče vrhunskog individualca, ali i dodao da je Parker teško nalazio svoje mesto u kolektivnoj igri.
- Barselona i Džabari su odlučili da se rastanu. To nisu prijatne vesti, ali smatram i da je dobro za nas da se oslobodimo njegove plate. Tražio je da ide odmah posle meča sa Unikahom (poslednjem za Barselonu u sezoni, prim. aut.). Imali smo slabu sezonu, ne samo on, već čitav tim - rekao je Navaro za "Europa Press".
Iako je u prvoj sezoni ostavio snažan utisak, u drugoj nije uspeo da ponovi isti nivo, pa je i sam izrazio želju da napusti tim nakon završetka takmičarske godine.
- On je igrač izuzetnog talenta, posebno individualno. Mislim da mu je malo teže bilo da igra timski. Imao je prilično dobru prvu sezonu, drugu ne toliku i sam je tražio da ide, pa smo doneli najbolju odluku.
Klub sada planira da reorganizuje sastav i poveća dubinu tima uoči izazovne sezone, dok Parker svoju novu priliku vidi u redovima beogradskog velikana.
- Sada možemo da napravimo tim sa više igrača na različitim pozicijama pred sezonu koja će biti izuzetno teška zbog većeg broja utakmica. Želim mu sve najbolje u narednim godinama, ali smatram da njegov odlazak može da nam pomogne da pojačamo tim na više pozicija, pred, kao što sam rekao, veoma tešku sezonu - zaključio je Navaro.
(Telegraf.rs)
Video: Čima Moneke i Ti Džej Šorts napravili ludnicu
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Carl1k
Kako se tesi ovaj Navaro, a ce da crkne kolko mu krivo sto je Parker preso u Partizan.
Podelite komentar
Ho ho ho
Super sto je presao u partizan Parker Dzabari jer ce nositi ceo tim zvezde na k...
Podelite komentar
jlm
Nije se timski uklopio, koji tim covece pa vi ste posle povrede Laprovitole ostali na dva igraca(Parkeru i Panteru) koji mogu da isprate ambicije kluba, ostalo gomila prosecnih Evroligaskih igraca i nista vise. Sa Parkerom ili bez njega potrebno je 5-6 ozbiljnih igraca, sa Sengelijom, i jos nagomilavanjem novih prosecnih igraca, opet ces u predstojecoj sezoni imati slican rezultat. Nisu ekipi problem bili Panter i Parker, nego nemogucnost da ih ostali u kontinuitetu prate.
Podelite komentar