Mega nastavlja sa pojačanjima: U ekipu se vraća najbolji asistent KLS i zlatni Orlić iz Niša

   
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Nakon što je Mega tokom jučerašnjeg dana obelodanila da su profesionalne ugovore sa ekipom za narednu sezonu potpisali Asim Đulović i Lazar Gačić, ružičasti tim se opredelio da vrati još jednog momka iz OKK Beograda, pa će Andrej Mušicki u narednoj takmičarskoj godini igrati u ABA ligi.

Rođeni Šapčanin već je bio deo Meginog sistema kroz mlađe kategorije, nastupao je u kadetskom i juniorskom uzrastu i osvojio je tri juniorske ABA lige, dve juniorske lige Srbije, jedno kadetsko domaće prvenstvo i juniorsku Evroligu 2022. godine.

U sezoni za nama nosio je dres OKK Beograda i na 30 mečeva u Košarkaškoj ligi Srbije u proseku je beležio 8,0 poena i 5,2 asistencije, ali se izdvajaju mečevi protiv zemunske Mladosti kada je dva puta zabeležio po 11 asistencija, kao i protiv Sloge kada ih je imao 10.

Zbog toga je na kraju sezone osvojio prestižno priznanje za najboljeg asistenta u Košarkaškoj ligi Srbije, koje mu je i uručeno na četvrtfinalnom susretu Superlige protiv FMP-a.

Dres nacionalnog tima Mušicki je nosio na Eurobasketu do 18 godina 2023. kada je Srbija osvojila zlato u Nišu. Bio je kapiten Mege u mlađim kategorijama.

Njegov otac Predrag takođe je poznati trener, koji je radio u Sloveniji, ali i rodnom Šapcu.

(Telegraf.rs)

Video: Uroša Mijailovića uporedili ga sa Kirilenkom: Otkrio šta mu je rekao Obradović na poluvremenu

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA