
Davis Bertans ne želi da igra turnir u Beogradu zbog politike: "Neću! Učestvuju klubovi iz agresorske zemlje"
U sklopu priprema za iduću košarkašku sezonu, Zvezda je domaćin "Superkupa Beograda", na kojem će učestvovati crveno-beli, novopečeni evroligaš Dubai, te ruske ekipe CSKA iz Moskve i Zenit Sankt Peterburg, ali, neće sve biti tako idealno.
Iako je ovaj turnir najavljen za 24. i 25. septembar u prestonici Srbije, jedan od košarkaša ne želi da igra. A radi se o jednom od najboljih igrača Dubaija, dobro poznatom na ovim prostorima, Davisu Bertansu, koji je nekada nastupao za Partizan.
Jednostavno, Bertans kao Letonac ne želi da igra protiv ekipa iz Rusije zbog celokupne situacije sa Ukrajinom.
- Razgovarao sam sa trenerom i generalnim menadžerom Dubaija. Izrazio sam svoje mišljenje i potpuno me podržavaju. Neću igrati turnire u kojima učestvuju klubovi iz agresorske zemlje - poručio je Davis Bertans za litvanske medije.
On kaže da bez obzira na to što je Zvezda organizator i zbog šanse da igra protiv njih, jednostavno neće da učetsvuje.
- S obzirom na to ko organizuje turnir i pod kojim je imenom, ne mogu da igram, čak i u slučaju da bude meč protiv Crvene zvezde. Klub me podržava, iako trener u prvi mah nije video tu situaciju iz iste perspektive - zaključio je Bertans.
(Telegraf.rs)
Video: Jokić i Bogdanović mnogo znače za ovaj tim
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Ranko
Jel to znaci da nece da igra ni euroligu protiv izraelaca?
Podelite komentar
Дража
Класични гробарско партизански безмозгаш!
Podelite komentar
Ioanidis
Davise, tvoja odluka i razmišljanje je kao i tvoja košarka. Pojma nemaš.
Podelite komentar