
Srbija demolirala Albaniju 94 poena razlike na Evropskom prvenstvu: Ovo se ne pamti u košarci!
Ženska košarkaška reprezentacija Srbije godina demolirala je Albaniju na Evropskom prvenstvu B divizije za uzrast do 20 godina sa neverovatnih 116:22!
Srbija je slavila sa 94 poena razlike, što je pobeda koja će ući u knjige rekorda!
Već posle prve četvrtine je bilo jasno da je meč rešen, Srbija ju je dobila sa 24:8, dok je druga bila još ubedljivija i Srbija je dobila tu deonicu sa čak 32:2! Albanke su dva poena postigle i u trećoj deonici, a Srbija je tada ubacila 29 poena.
Poslednja deonica bila je najefikasnija za Albanke sa 10 poena, dok je Srbija tu imala 31 poen i nanela je rivalkama istorijski debakl.
Kod Srbije je čak šest košarkašica bilo dvocifreno - Imana Ćosović je ubacila 17 i imala osam skokova, pet asistencija i šest ukradenih lopti, Daria Nestorov i Ana Milanović po 15, Ivona Đikanović 14, a Minja Aranđelović i Tara Dacić po 10 poena.
Ovo je drugi ubedljiv trijumf košarkašica koje predvodi selektor Miloš Pavlović, pošto su prethodno savladali Bugarke sa 88:67.
Srbija će u poslednjoj utakmici grupe igrati protiv Danske, a taj meč je na programu od 20 časova, a naša selekcija je već obezbedila plasman dalje.
(Telegraf.rs)
Video: Jokić i Bogdanović mnogo znače za ovaj tim
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.